19. 10. 2019

Velkolepý galavečer v Praze zakončil 20. sezónu Kola pro život

Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře se stalo v pátek 18. října místem oficiálního zakončení seriálu Kolo pro život 2019. Kromě vyhlášení všech sportovních soutěží si návštěvníci na Finálovém večeru užili skvělou show, zábavu a tanec na parketu.

Velkolepý galavečer v Praze zakončil 20. sezónu Kola pro život

Na galavečer se všichni pravidelní účastníci bikerských závodů hodili do gala, a tak ani tradiční moderátoři koloproživotních akcí Tomáš Hauptvogel a Lukáš Beděrka některé účastníky nemohli poznat. Dvě výjimky, které neodložily kola ani v slavnostní den, se ale přeci jen našly. Úvod celého večera totiž obstarali známí „kluci" z výukové Bike Academy s tričky vtipně potištěnými nápisy Bike o´clock. Po cyklistických parádičkách Damjana Siriškiho + Ondry Šenka odstartovala oficiální část programu slova Davida Trávníčka a dlouholetých partnerů bikerské série.

Začínáme...

Fíííhááá! Damjan a Ondra v akci

Mistři slova: Lukáš a Tomáš

David Trávníček za pořádající společnost Petr Čech Sport na úvod poděkoval všem závodníků a partnerům za úspěšnou jubilejní sezónu: „20. sezóna pro nás byla obrovskou výzvou. Počasí nám moc nepřálo, jarní studené a mokré akce vystřídaly letní vedra, tak jsme si na pomoc přizvali dokonce paní Zárybnickou, abychom všichni věděli, na čem jsme. Pro nás je nejdůležitější, aby s námi zůstávali tradiční věrní cyklisté, ale především chceme oslovit nové zájemce o náš sport a vychovávat zdravou generaci. V tom nám pomáhají zkušení bikeři jako Kristián Hynek nebo Matouš Ulman a také Bike Academy. Hlavní je si dny na kole užít. To je také důvod, proč jsme letos přišli s šikovným informačním Chatbotem do mobilu a rozšířili svoji působnost na sociálních sítích. Už teď plánujeme rok 2020 a můžu prozradit, že nás čekají nové lokality a spolupráce s vybranými zahraničními závody.“

Zástupce generálního partnera seriálu České spořitelny Jakub Otáhal, zodpovědný za produkty a služby na bankomatech Spořitelny, připomněl, že nejoblíbenější český bankovní ústav je hrdým partnerem seriálu již 20 let, navíc od roku 1994 podporuje profesionální bikerský tým a amatérský Bike klub České spořitelny. Také lidsky přiznal: „Sám jsem produktem Kola pro život už dva a půl roku, zažil jsem letošní Znojmo plné bláta a nelitoval jsem, a v Ralsku jsem dojel na 108. místě.“ Jeho bikerský zápal ho v letošním bodování Prestige Trophy vynesl na pátou příčku mezi muži v soutěži zaměstnanců České spořitelny! „Věříme, že jsme děti potěšili novou dráhou Ninja Faktor a dospělé oblíbenou Modrou zónou, těšíme se příští rok,“ dodal sympatický zástupce generálního partnera.

Manažerka sponzoringu a eventů pojišťovny Kooperativa Alexandra Přibylová zavzpomínala, jak coby dcera nadšeného otce cyklisty vyrůstala s Kolem pro život a Pražskými schody a vzápětí poděkovala kolektivu Kola pro život za skvělou práci. „Líbí se nám zaměření projektu na podporu rodin a dětí a nové páteční sportovní programy pro nejmenší v místech závodů. Věříme, že jsme jako hlavní partner potěšily všechny závodníky službami v našem Depu, které se letos mohlo pochlubit novým brandem a sprchovými boxy." 

Za dalšího hlavního partnera série promluvil Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO. „O nás se ví, že máme cyklistiku rádi. Naším letošním hlavním tématem byla bezpečnost na silnici. To je také důvod, proč jsme se po celé republice prezentovali dopravními hřišti a naším projektem We love cycling. Věřím, že vás, kteří fandíte kolu, bude co nejvíc v příštím roce.“ 

Po úvodním bloku už světla osvítila nedočkavé tváře 5 vítězů dětské soutěže v kreslení „S rodinou na cyklovýketě“. Právě tyto děti letos dokázaly, že umí nejen sednout za řidítka svého biku, ale také hezky kreslit. Odměnu – příspěvek na rodinný cyklovýlet od České spořitelny a organizátorů za krásné výkresy předala Pavla Veselíková, projektová manažerka v oblasti IT a Operations ČS spolu se svojí roztomilou dcerou. Děti si navíc domů odnesly svoje vítězné obrázky zarámované.

V tu chvíli už v zákulisí chystaly hostesky tašky plné sportovních dárků, her a kyblíčků od Chupa Chups, aby je spolu se zástupci generálního partnera a hlavních partnerů KPŽ předali děvčatům a klukům z ČT Déčko Junior Trophy, kteří byli letos na kole nepilnější a obsadili ve čtyřech starších věkových kategoriích nejvyšší příčky. Stejně jako všichni dospělí převzali malí bikeři a bikerky originální blyštivé trofeje s efektním broušeným drahokamem.

Blok dětského vyhlašování uzavřela úžasná barmanská show mistra světa Václava Abrháma, který uchvátil nejen žonglováním s láhvemi a kalíšky a sportovním výkonem na úrovni OH v moderní gymnastice při vystoupení s míčem či kužely, ale také vynikajícími nápoji a koktejly, pro které si k jeho barmanskému stolku chodili po celý večer malí i velcí. Jeho nealkoholická pina colada z ananasové hlavy s brčkem byla prostě nepřekonatelná!

Po nejúspěšnějších jezdcích a jezdkyních z řad zaměstnanců a zaměstnankyň Finanční skupiny České spořitelny si zase diváci na chvilku odpočinuli od tleskání při módní přehlídce nové garderoby Bike For Life bike clubu na sezónu 2020, pro svoji výhru – prvotřídní horské kolo - v říjnové Tipovací soutěži Kolo pro život si ze Strakonic přijel šťastný Petr Klíma. 

A už tu byl zlatý hřeb večera, kdy na stupně vítězů nakráčeli nezvykle vymydlení hrdinové závodů KPŽ, kteří nasbírali ve svých věkových kategoriích individuální soutěže Prestige Trophy Marathon a ve dvou kategoriích týmové soutěže Team Prestige Trophy 2019 nejvíce bodů. 

Ovace při vyhlašování jednotlivců nebraly konce, a hlasité povzbuzování, potlesk a veselý pískot nabraly grády při vyhlašování pěti nejúspěšnějších týmů kategorií Race a Hobby. Borci dokonale zaplnili stupně i celé pódium a dlouho si užívali společnou radost a cvakání fotografů. Staronovou absolutní vítězkou individuální soutěže se stala Jana Pichlíková (Kross Bike Ranch) a novým králem Tomáš Višňovský (Česká spořitelna Accolade). Své vítězství v kategorii Race týmové soutěže dokázali poprvé vybojovat borci z formace Ethic Sport Cycling, pro obrovské koše od Velkotržnice Lipence plné prvotřídních delikates a pití si přišlo 5 týmů z oblíbené kategorie hobíků v čele s veselou partou ze Skibikecentrum.cz.

Neobyčejná efektní podívaná světelné show od skupiny POSTRPOI uzavřela oficiální část večera a návštěvníci vzali útokem stoly s cateringem, party kamarádu vzpomínali u stolků na letošní zážitky z tras závodů, ti akčnější se veselili u baru nebo ve fotokoutku a s prvními tóny video diskotéky zaplnily parket dospělé dvojice, skupinky kamarádek i rozdováděné děti. S posledními nočními ptáky a milovníky večírků se sál rozloučil kolem jedné hodiny.

 

Text: Zora Čermáková
Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.