5. 8. 2019

Víkend KPŽ v NMNM nabídne našlapaný sportovní i doprovodný program pro děti

Dětský seriál ČT Déčko Junior Trophy, Mistrovství ČT Déčko Junior Trophy, Junior Trophy Marathon pro mládež, nezávodní Family jízda a také úplně nový orientační závod na kolech pro rodiny s dětmi, výuka jízdy na kole a soutěže v Bike Academy, jízda na dřevěném pumptracku a další nabitý doprovodný program je přichystaný pro rodiny s dětmi na nadcházející víkend v Novém Městě na Moravě v rámci 10. podniku seriálu Kolo pro život. Do všech závodů se můžete hlásit ZDE

Víkend KPŽ v NMNM nabídne našlapaný sportovní i doprovodný program pro děti

V konceptu celovíkendové prázdninové akce Kolo pro život – Vysočina Arena Tour České spořitelny (10. – 11. 8. 2019) je věnován obrovský prostor dětem a jejich doprovodům. Vybrat si mohou ze závodních i nezávodních aktivit, připravený je rovněž výukový program Bike Academy v terénu, spousta soutěží, her a dovednostních aktivit. Dětské závody ČT Déčko Junior Trophy se navíc právě tady jedou jako mistrovský a děti v něm do celoročního bodování mohou získat vyšší počet bodů.

PROGRAM VYSOČINA ARENA TOUR ČESKÉ SPOŘITELNY PRO DĚTI

 • PÁTEK 9. 8. 2019
  Prezence do všech závodů
  Veletrh Test & Expo
 • SOBOTA 10. 8. 2018
  Prezence do sobotních a nedělních závodů
  Veletrh Test & Expo
  Doprovodný program v Dětské zóně ZPMV ČR, Dětském klubu, Bike Academy, Pumptracku Chupa Chups s možností vyhrát zajímavé ceny.
  9:00 - 16:00 Family Adventure

FAMILY ADVENTURE – nový orientační závod na horských kolech pro celou rodinu

Start, cíl:
Vysočina Arena, Nové Město na Moravě, start kdykoliv během 9:00 – 16:00. Časový limit 3 hodiny
Startovné
: Zdarma
Doporučená (povinná) výbava
: Kolo, helma, duše, nářadí, mobil na focení kontrol, tužka, dostatek jídla a pití (na trase nejsou občerstvovací stanice), nepromokavá bunda.
Pravidla závodu a podmínky:
- Každý tým účastníků se zaregistruje do závodu na prezenci, kde obdrží cykloturistickou mapu a seznam všech kontrolních bodů.
- Průchod kontrolními body si závodníci značí do průjezdní kartičky pomocí hesla, které bude k dispozici v místě průjezdu.
- Vyplněnou kartičky se všemi vyplněnými hesly vhodí účastníci po dojezdu do cíle do slosovacího boxu, který bude umístěn na hlavním pódiu. Po 16:00 budou vylosováni a na pódiu odměněni 3 účastníci (týmy), kteří (které) správně vyplnili všechny body a vyluštili tajenku.
- Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav kola, atd. Závodí se za plného silničního provozu. Účastníci svým podpisem v přihlášce, stvrzují, že závodí na vlastní nebezpečí.
- Prosíme závodníky o respektování zásad chování v přírodě – neodhazování papírů, nezanechávání obalů, neježdění mimo soukromé cesty atd.

 

 • NEDĚLE 11. 8. 2019

Prezence do nedělních závodů
Veletrh Test & Expo
Doprovodný program v Dětské zóně ZPMV ČR, Dětském klubu, Bike Academy, Pumptracku Chupa Chups s možností vyhrát zajímavé ceny.

  9:00 - 12:10 dětské závody ČT :D Junior Trophy
  9:00 - 12:00 Junior Trophy Downhill
12:00 - 12:30 start nezávodní trasy D – Family, jízdy 20 km
12:00 - start ČD CARGO Junior Trophy Maraton - 20 km
15:00 -  vyhlášení vítězů dětských závodů (Odrážedla, dětské kategorie, Junior Trophy Marathon)
15:30 - slosování dětské tomboly

MISTROVSTVÍ ČT :D JUNIOR TROPHY

Kromě klasického závodu ČT :D Junior Trophy se děti ve věku od 6 do 13 let mohou zapojit do Mistrovství, které se bude skládat ze dvou disciplín: Klasického závodu Junior Trophy a Junior Trophy Downhillu. Pro výpočet celkového pořadí se bude sčítat času z obou disciplín, navíc právě na Mistrovství ČT :D JT v NMNM se body v klasickém závodě Junior Trophy násobí nikoliv koeficientem 1, ale koeficientem 1,5!

Vypsané jsou tyto kategorie:
Z/M 6-7 let
Z/M 8-9 let
Z/M 10-11 let
Z/M 12-13 let

Do velmi pestré klasické trasy lesem v délce 800 – 1100 m je letos nově začleněný i místní asfaltový pumptrack!  Závodníci a závodnice se po odjetí své kategorie v Junior Trophy přesunou plynule na letos vylepšený Junior Trophy Downhill. Zde děti startují jednotlivě v libovolném pořadí v intervalu 30 sekund. Nejrychlejší3  závodníci a závodnice ze všech kategorií se mohou těšit na nové originální dřevěné trofeje!

NEZÁVODNÍ TRASA D – FAMILY JÍZDA

Nezávodní vyjížďka rodičů s dětmi a dalšími bikery, kteří rádi volí pomalejší tempo a jezdí na kole, aby se kochali krásami přírody a nadýchali se čerstvého vzduchu měří na Vysočině 20 km (převýšení 465 m). Účastníci vyjedou po osvědčené trase směrem na Jiříkovice a hřeben mezi Sklenným a Vlachovicemi, odkud se výjezdem přes Bílou skálu napojí na singltrekovou síť Cyklo Arény Vysočina, po které dorazí až do cíle. Cesty jsou bezpečné a dobře sjízdné i s malými dětmi, na trase se můžete napít a doplnit energii na občerstvovací stanici Lesů ČR.

Mapa a profil trasy D – Family jízdy ZDE

ČD CARGO JUNIOR TROPHY MARATHON (JTM) – dětský maraton

Závodnice a závodníci ve věku 8 – 16 let si to můžou rozdat mezi sebou na horských kolech v příslušných kategoriích podle věku a pohlaví na vyznačené dětské maratonské trati dlouhé 20 km. Trasa je totožná s trasou Family jízdy. Vyhlášeni a odměněni na stupních budou první tři kluci a děvčata ve vypsaných kategoriích (8 – 9, 10 – 11, 12 – 13, 14 – 16 let). Trasa Marathonu je situována do prostředí smíšeného lesa Ochoza, kde z velké části vede po singletracích Cyklo Arény Vysočina. Po startu vede trasa stoupáním po místních širokých lyžařských tratích, které umožňují bezproblémové předjíždění. Výhodou místní trati je, že se nikde nekříží s automobilovou dopravou, což přirozeně skvěle koresponduje s bezpečností trati pro mladé bikery. Na rozdíl staré trasy nahoru-dolu, je trať pestřejší a zvlněnější, navíc dojezd do Areny je pro mladé jezdce bezpečnější a vede do cíle od Černého rybníku.

Startovné: 150 Kč Účastníci nedělních závodů ČT Déčko Junior Trophy nebo Fitness jízdy hradí za JTM pouze 100 Kč a Family jízdu mají zdarma. Celkem tedy 100 Kč za JT + 100 Kč za JTM = 200 Kč. Na prezenci si vyzvednou startovní čísla pro JTM a ČT :D JT.

Mapa JTM NMNM ZDE 

Přijeďte do Žďárských vrchů o víkendu s dětmi. Počasí tu nikdy nezklame, program bude určitě stát za to a všechny děti v cíli Junior Trophy dostanou dřevěnou pamětní medaili!

 

On-line přihlašování do závodů končí ve čtvrtek 8. 8. 2019 ZDE
Na všechny závody a doprovodné aktivity se můžete přihlásit i na místě.
Více informací k závodu včetně kompletních propozic a mapek najdete v kartě závodu na webu Kolo pro život ZDE 

Těšíme se na vás v Areně!

 

Foto: Martin Půlpán, Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.