12. 4. 2018

VLS přiveze do Dobřichovic stan lesní pedagogiky

Vojenské lesy a statky ČR jsou partnerem závodů na Brdech, v Odrách a Ralsku. Partner občerstvovacích tras na všech Fitness jízdách 2018 se těší na děti i dospělé ve svém stanu, kde se můžete dozvědět spoustu zajímavostí ze světa rostlin a obyvatel lesa.

VLS přiveze do Dobřichovic stan lesní pedagogiky

Vojenské lesy a statky (VLS) patří k nejstarším lesnickým společnostem v Česku, jejich historie sahá až do období první republiky. Celkem spravují přes 140 tisíc hektarů pozemků, z nichž většinu tvoří unikátní lesní celky, které patří k nejzachovalejším v celé Evropě. Šest jedinečných lokalit spravovaných státním podnikem slouží či dříve sloužilo jako výcvikové prostory armády. Díky tomu zůstaly po desetiletí uchráněny před intenzivními civilizačními vlivy.

Státní podnik podniká v oblasti lesnictví, těžby dřeva, myslivosti i rybářství a zemědělství. V posledních letech se však výrazně orientuje také na podporu rozvoje turistického ruchu a rekreace ve spravovaných přírodních lokalitách. Právě s tímto faktem souvisí podpora nejoblíbenějšího volnočasového sportu Čechů – cyklistiky. VLS vybudovaly stovky kilometrů turistických tras, naučné stezky a odpočívadla, ale také nádherné trasy pro cyklisty a in-line bruslaře.

První závod 19. sezóny KPŽ se koná na Brdech, tedy v oblíbené a dobře známé cyklistické lokalitě, kam vyjíždí na projížďky a trénink mnoho bikerů z Prahy a okolí. Bývalý vojenský újezd Brdy ve správě VLS, který se teprve v loňském roce otevřel veřejnosti, nabízí jedinečný zážitek, sportovní vyžití a odkrývá mnoho míst s překrásnou nedotčenou přírodu. Na rozdíl od léta turisty hojně navštěvovaným Hřebenům mají "vojenské" Brdy spíše drsný ráz připomínající jihočeská pohoří. Díky obdobnému horskému charakteru se jim také přezdívá "středočeská Šumava". O výjimečnosti "jediných středočeských hor" svědčí i to, že výskyt vzácných živočišných a rostlinných druhů v této lokalitě je oproti okolní krajině dvojnásobný.

Stejně jako na všech dalších akcích seriálu Kolo pro život 2018, tak i na Trans Brdech připravily VLS pro účastníky nezávodní trasy D - Fitness jízdy tzv. Lesní občerstvovačku. Závodníkům nabídne vítané občerstvení, osvěžení a odpočinek. V zázemí úvodního podniku KPŽ bude také přichystaný velký nafukovací stan VLS s lesní pedagogikou, kterou uvítají určitě především rodiny s dětmi, ale vítaní jsou úplně všichni, kteří mají kladný vztah k přírodě a ochraně životního prostředí. Přijďte se přiučit a popovídat si s odborníky, kteří lesům umí naslouchat a životu v něm opravdu rozumí!

 

Stan lesní pedagogiky láká všechny milovníky přírody a nových vědomostí na poznávačky a zábavné soutěže ze světa přírody.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.