11. 9. 2018

Vojenské lesy a statky přivezou do Oder stan lesní pedagogiky

Lesní občerstvovačka na trase D a stan lesní pedagogiky pro všechny zvídavé děti i dospělé, to jsou aktivity partnera Oderské Mlýnice – Vojenských lesů a statků ČR.

Vojenské lesy a statky přivezou do Oder stan lesní pedagogiky

Vojenské lesy a statky (VLS) - partner závodu a sportu v přírodě, patří k nejstarším lesnickým společnostem v Česku, celkem spravují přes 140 tisíc hektarů pozemků, z nichž většinu tvoří unikátní lesní celky patřící k nejzachovalejším v celé Evropě. Šest jedinečných lokalit spravovaných státním podnikem slouží či dříve sloužilo jako výcvikové prostory armády a zůstaly uchráněny před intenzivními civilizačními vlivy.

Státní podnik podniká v oblasti lesnictví, těžby dřeva, myslivosti i rybářství a zemědělství. V posledních letech se však výrazně orientuje také na podporu rozvoje turistického ruchu a rekreace ve spravovaných přírodních lokalitách. Právě s tímto faktem souvisí podpora nejoblíbenějšího volnočasového sportu Čechů – cyklistiky. VLS vybudovaly stovky kilometrů turistických tras, naučné stezky a odpočívadla, ale také nádherné trasy pro cyklisty a in-line bruslaře.

V oblasti Vojenského újezdu Libavá v Oderských vrších, nejmalebnější oblasti Nízkého Jeseníku, se koná předposlední podnik seriálu Kolo pro život 2018, Oderská Mlýnice České spořitelny, jejím důležitým partnerem jsou právě Vojenské lesy a statky. Kromě zdejší nedotčené přírody si děti a jejich doprovod užijí na nezávodní trase D – Fitness jízdě i skvěle vybavenou Lesní občerstvovačku VLS. V polovině trasy určitě účastníci nezávodní vyjížďky rádi sesednou z kola a odpočinou si na místní farmě, která se nachází na kouzelném místě s pěknými výhledy do krajiny. V zeleném stanu VLS si pochutnají na ovoci, koláčcích a závinech od společnosti Odkolek nebo navštíví sýrárnu na farmě a ochutnají místní domácí voňavé výrobky v 100% BIO kvalitě.

 

V zázemí závodu v Areálu letního táboru Spálovský mlýn se určitě přijďte přiučit a pobavit do Stanu lesní pedagogiky VLS. Zkušený personál vás seznámí se zajímavostmi z lesa i života zvěře, která v něm žije. Připravené jsou soutěže a poznávačky.Zůstanete-li v Odrách po závodech až do neděle, můžete vyzkoušet další atraktivní turistické a cyklistické trasy, které jsou v péči Vojenských lesů a statků. Babí léto je na cyklovyjížďky s celou rodinou jako stvořené.

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.