11. 9. 2018

Vojenské lesy a statky přivezou do Oder stan lesní pedagogiky

Lesní občerstvovačka na trase D a stan lesní pedagogiky pro všechny zvídavé děti i dospělé, to jsou aktivity partnera Oderské Mlýnice – Vojenských lesů a statků ČR.

Vojenské lesy a statky přivezou do Oder stan lesní pedagogiky

Vojenské lesy a statky (VLS) - partner závodu a sportu v přírodě, patří k nejstarším lesnickým společnostem v Česku, celkem spravují přes 140 tisíc hektarů pozemků, z nichž většinu tvoří unikátní lesní celky patřící k nejzachovalejším v celé Evropě. Šest jedinečných lokalit spravovaných státním podnikem slouží či dříve sloužilo jako výcvikové prostory armády a zůstaly uchráněny před intenzivními civilizačními vlivy.

Státní podnik podniká v oblasti lesnictví, těžby dřeva, myslivosti i rybářství a zemědělství. V posledních letech se však výrazně orientuje také na podporu rozvoje turistického ruchu a rekreace ve spravovaných přírodních lokalitách. Právě s tímto faktem souvisí podpora nejoblíbenějšího volnočasového sportu Čechů – cyklistiky. VLS vybudovaly stovky kilometrů turistických tras, naučné stezky a odpočívadla, ale také nádherné trasy pro cyklisty a in-line bruslaře.

V oblasti Vojenského újezdu Libavá v Oderských vrších, nejmalebnější oblasti Nízkého Jeseníku, se koná předposlední podnik seriálu Kolo pro život 2018, Oderská Mlýnice České spořitelny, jejím důležitým partnerem jsou právě Vojenské lesy a statky. Kromě zdejší nedotčené přírody si děti a jejich doprovod užijí na nezávodní trase D – Fitness jízdě i skvěle vybavenou Lesní občerstvovačku VLS. V polovině trasy určitě účastníci nezávodní vyjížďky rádi sesednou z kola a odpočinou si na místní farmě, která se nachází na kouzelném místě s pěknými výhledy do krajiny. V zeleném stanu VLS si pochutnají na ovoci, koláčcích a závinech od společnosti Odkolek nebo navštíví sýrárnu na farmě a ochutnají místní domácí voňavé výrobky v 100% BIO kvalitě.

 

V zázemí závodu v Areálu letního táboru Spálovský mlýn se určitě přijďte přiučit a pobavit do Stanu lesní pedagogiky VLS. Zkušený personál vás seznámí se zajímavostmi z lesa i života zvěře, která v něm žije. Připravené jsou soutěže a poznávačky.Zůstanete-li v Odrách po závodech až do neděle, můžete vyzkoušet další atraktivní turistické a cyklistické trasy, které jsou v péči Vojenských lesů a statků. Babí léto je na cyklovyjížďky s celou rodinou jako stvořené.

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.