20. 6. 2018

Vrchlabská závodní trasa nabídne Birell segment na přehradě

Z Labské přehrady se naskytne závodníkům i fandícím divákům krásný výhled na Špindlerův Mlýn, vodní plochu a vrcholky Krkonoš – zážitek, na který určitě nezapomenete!

Vrchlabská závodní trasa nabídne Birell segment na přehradě

Na trasách sobotního závodu Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO (23. 6. 2018) se nachází nespočet míst, která by si zasloužila nálepku „zážitkový Birell segment“. Nakonec ale prestižní označení získal průjezd přes Labskou přehradu. Užijte si úžasný výhled na masu vody z unikátní stavby, nechte se pohladit příjemným větrem z hlubin nebo sem přijďte fandit cyklistům!

Labská přehrada je od pramene řeky Labe první údolní vodní nádrží. Nachází se v nadmořské výšce 694 m.n.m a je bezesporu velmi impozantním vodním dílem při vjezdu do Špindlerova Mlýna. Přehrada se stavěla z důvodu katastrofálních povodní v roce 1897, které způsobily obrovské škody v celém údolí Labe. Nádrž byla vybudována v letech 1910 - 1914 a od té doby bezpečně chrání při vytrvalých deštích i prudkém tání sněhu a reguluje průtok řeky Labe.

Její plocha je 40 hektarů a délka kolem jednoho kilometru. Oblouková zděná hráz je vysoká 41 m, dlouhá 154 m a na šířku měří 55 m. Zajímavostí je emblém ve stěně hráze u výtoku s iniciálami RČ (Republiky Československé), který nahradil několik let po převratu v roce 1926 iniciály panovníka Františka Josefa. V 80. letech byl přes přehradní zátoku vybudován 120 metrů dlouhý silniční most s nejvyšším pilířem vysokým 30 m. Od roku 1994 pracuje v hrázi také malá vodní elektrárna.

V posledních letech prošla přehrada velkou rekonstrukcí, hlavně její povrchová část. U hráze hned vedle silnice se nachází parkoviště, odkud vede po protějším břehu do Špindlerova Mlýna značená turistická cesta lesem, pro pěší i cyklisty.

Návštěva Labské přehrady ve Špindlerově Mlýně je proto určitě zajímavým zážitkem jak pro samotné účastníky závodu, tak pro fanoušky z řad dětí a dospělých.

 

 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.