17. 8. 2019

Výsledky a rozhovory s nejlepšími: Manitou Železné hory CARDION 2019

Manitou ve znamení Vitalo Future Cycling! Hlavní postavy tohoto týmu - Martin Stošek a Kristián Hynek - deklasovaly svou konkurenci na hlavní 66 km trase B chrudimského závodu KPŽ rozdílem třídy. Kategorii žen vyhrála s menším náskokem Jana Czeczinkarová.

Výsledky a rozhovory s nejlepšími: Manitou Železné hory CARDION 2019

Martin Stošek (Vitalo Future Cycling), 1. místo, trasa B, 66 km, 2:23:49 hod.: „Dobrý závod! Vyšla nám týmová taktika, kdy jsme chtěli už zkraje závodu co nejvíc roztrhat čelo závodu, aby vepředu nejela moc velká skupina. Moc dobře mám totiž ještě v paměti, jak jsem si tady v minulosti dovezl Boudu (Pavla Boudného) až do cílového prostoru a on mě díky své pověstné síle přespurtoval. Takže Kristián za to vzal asi na dvacátém kilometru v jednom z nejdelších stoupání, co bylo na trati. Já jsem čekal, co na to ostatní kluci. Ti nereagovali. Tak jsem nechal Kristiána ještě chvilinku jet, aby ta díry byla co největší. Pak jsem za to vzal já a dospurtoval si ho. Nikdo ze soupeřů můj únik nezachytil. Jeli jsme tak na čele jen ve dvou. Přesně, jak jsme si přáli. Spolupracovali jsme spolu a střídali se poctivě na tempu. Náskok se vyšplhal na více než pět minut. Vypadalo to, že dojedeme společně vítězně do cíle. Ale asi deset kilometrů před cílem měl Kristián defekt a musel zastavit. Zase to vítězství zbylo na mě... mohli jsme si to rozdat v cíli, bylo by to možná zajímavý. Ale i tak jsme s týmovým deblem spokojení. Je to bomba!"

Martin Stošek (v mistrovském dresu) na startu s kolegou Kristiánem Hynkem v dobrém rozmaru. 

Před nájezdem do terénu se v kopci k chrudimskému letišti doslova letělo...


Kristián Hynek (Vitalo Future Cycling), 2. místo, trasa B, 66 km, 2:26:48 hod: „Náš předstartovní plán vyšel na jedničku. Z vítězství Martina mám obrovskou radost. Škoda mého defektu před cílem. Musel jsem zastavit a opravovat. Naštěstí jsem měl s sebou Samuraje. Chvíli jsem hledal, kde to uchází a dal jsem tam plug. Ale protože jsme ten náskok na ostatní měli přímo luxusní, tak jsem dojel relativně v pohodě na druhém místě."

Kristián Hynek po sjezdu Širokých schodů.


Pavel Boudný (EthicSport Cycling team), 3. místo, trasa B, 66 km, 2:31:51hod:: „Tady v Chrudimi jsem vyhrál tak šestkrát, sedmkrát. Dneska v tak silné konkurenci co tady byla, je i třetí místo dobré. Kristián s Martinem jsou trošku někde výkonnostně jinde. Navíc když jsou ve dvojici, tak jsou ještě víc silní. Taktika jim vyšla, rozhodlo se už na trati v kopci a ne až v cíli, jako minule. Ten kopec byl na mě už moc těžkej, nešlo se jich udržet. V tu chvíli jsme už S Markem Rauchfussem a Filipem Adelem trochu rezignovali, stíhat je nemělo cenu. Střídal jsem se na tempu hlavně s Ráfkem. Na rovince před cílovým areálem jsem mu tvrdě nastoupil, abych do závěrečných toček při sjezdu do areálu byl na první pozici. To se mi povedlo a bral jsem třetí místo."

Pavel Boudný (druhý zleva) si na začátku hlídal čelo. Leč marně...

 
V kategorii žen zvítězila na šestašedesáti kilometrové distanci současná mistryně republiky v XCO do 23 let Jana Czeczinkarová (Mitas - Mercedes Praha), 2:54:38 hod.: „Kolo pro život už jsem nejela hodně dlouho, naposledy jako malá holka. Tady v Chrudimi mám úplnou premiéru, ještě nikdy jsem tu nejela a musím říci, že se mi trať hodně zamlouvala. Navíc za ty roky je hodně znát posun Kola pro život k lepšímu, oproti tenkrát. Celé je to hodně vymakané! Já jsem byla zvědavá, jaké to bude jet v tak velkém balíku spolu s muži. Přeci jenom jsou chlapi hodně ambiciózní, tak se mé obavy po startu potvrdily. Trochu se to loktovalo, ale postupem času, když se to nadělilo na skupinky, už to bylo v pohodě. Většinu závodu jsem pak jela i sama. Zkraje jsem jela šrot, ale pak jsem na tempu trochu polevila. Janča Pichlíková jela se skupinkou za mnou a ke konci závodu mě dojela. Takže jsem si zazávodila až ke konci. :-)" 

Jana Czeczinkarová si poprvé mohla zakousnout do zláté - koloproživotní.  

 

Podrobné výsledky najdete ZDE.

Reportáž a fotogalerii připravujeme na pondělí.


Manitou Železné hory CARDION 2019

Muži, trasa B, 66 km

Ženy, trasa B, 66 km

Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.