22. 9. 2018

Výsledky - Oderská Mlýnice České spořitelny 2018

Nádherná, jedinečná, fenomenální! Oderská Mlýnice opět nezklamala. Navíc po loňském propršeném ročníku i vyšlo počasí. Z vítězství se raduje Martin Stošek a Jana Pichlíková.

Výsledky - Oderská Mlýnice České spořitelny 2018

Martin Stošek (Symbio+ CE.Energy): “Já mám tenhle závod rád. Jelo se hodně rychle. Vyhovuje mi, že jsou tady kopce, takže po startu byl prostor to hned vyselektovat. V prvním stoupání po otevřené louce za to vzal jako první Maty (Matouš Ulman) a víceméně jsme se hned ve čtyřech oddělili od ostatních."

Maty nastupuje ve stoupání na Luboměř. Uvisí mu jen tři...

"Jako první nám ze skupinky odpadl Višňa (Tomáš Višňovský) a do Mlýnice jsem jeli ve třech: já, Maty a Kristián Hynek. Prémii na vršku Mlýnice jsem si pohlídal, navíc to tam je zábava, jak tam je hodně diváků… "

Martin Stošek jako první zdolává Mlýnici...

... a za ním si to dávají Matouš Ulman s Kristiánem Hynkem 

"Jeli jsme pak dál ostrý tempo, nepolevovali jsme. Já jsem jel na vítězství, protože v posledních dvou letech jsem tu byl vždycky druhý a letos jsem chtěl už konečně vyhrát, ať se děje, co se děje. Na pětatřicátém kilometru ale přišla nepříjemnost v podobě přeznačené trati od nějakého záškodníka. Sjeli jsme i s motorkářem mimo ní a museli se kus do kopce vracet. To nás zezadu dojela skupina se Strožíkem (Jan Strož), Vastlíkem (Jan Vastl) a Višňou. Tošku nás to zlomilo. Maty ale zase za to začal brát a my jeli opět jen ve třech. Když už jsme se blížili k cíli, tak jsem si věřil, že to vyjde. Před cílovým sjezdem jsme s Matym spurtovali o pozici, kdo do něj najede jako první. Maty se nechtěl nechat, ale nebylo mu to nic platný. Bylo jasný, že právě tady se bude rozhodovat. Pustil jsem to z kopce, co to šlo a rovinku v cíli už pak před ním udržel.”

 

Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech sport): “Nádherný závod! Jelo se mi suprově. Škoda, že před týdnem na maratonském Mistrovství světa jsem z jízdy neměla podobné pocity, jako jsem měla dnes. Všechno ze mě tady spadlo, byla jsem taková uvolněná. No, tedy nahoře, na otevřených prostranstvích, pěkně foukalo a záleželo, jak byl člověk zabudováný ve skupině. Tam to hodně bolelo. Navíc ve sjezdu před Mlýnicí se v naší skupině jelo na můj vkus trochu nervózněji, ale jak přišlo stoupání na Mlýnici, tak šly všechny obavy z nebezpečnější jízdy stranou. Atmosféra tam byla báječná, dokonce jsem měla čas ji vnímat. Asi třikrát jsem si plácla s diváky. Jednou z nich byla i Barča Průdková, která nemohla jet, tak nám alespoň přišla zafandit. Počasí vyšlo báječně, kupodivu po nočním dešti ani nebylo na trati moc mokrých míst nebo bláta. Pohoda… Z vítězné trofeje mám velkou radost, doma už tak budu mít druhé mlýnské kolo, po loňském triumfu.”


Jana Pichlíková v bouřivé atmosféře na Mlýnici...

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Podrobnou reportáž a fotogalerii připravujeme na nedělní večer.

 


Oderská Mlýnice České spořitelny 2018

Muži B 56 km

 

Ženy B 56 km


Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.