14. 8. 2019

Vzhůru na chrudimský Birell segment

Na Šumavě jste si s Birellem užili jízdu dolu, na Vysočině to bylo nahoru dolu. V Chrudimi se můžete připravit na parádní stoupání. Prostě se pěkně zahřejete.

Vzhůru na chrudimský Birell segment

Konkrétně jsme pro účastníky závodních tras Manitou Železné hory CARDION vybrali zajímavý bikerský zážitek u Vápenného Podolu. Malou obcí protéká potok Podolka, nacházela se zde dokonce dvě velká jezera, která však byla zasypána, léčivý pramen, který býval využíván jako lázně sv. Václava a dvě krasové jeskyně, které jsou bohužel v současné době nepřístupné.

Od středověku se zde nacházely vápencové lomy, těžba vysoce kvalitního vápence byla ukončena až v polovině šedesátých let minulého století, ale v názvu obce šedobílá hornina zůstala. S obcí je spojeno jméno skladatele a dirigenta Otakara Ostrčila a básníka S. K. Neumanna, který se zde ukrýval za 2. světové války, ale také s další pravidelní návštěvníci lázní  V. K. Klicpera, J. Vrchlický a Sv. Čech.

Ale zpátky k segmentu, který se nachází na posledním výživném stoupání trasy B a C. Tento úsek se jmenuje Cítkov a je známý také jako „Citkovák“. Segment měří 0,6 km, vede lesem do kopce a překonáte na něm převýšení 66 m. Jen pro zajímavost, časový rekord na tomto úseku drží Lukáš Kobes, před Pavelem Boudným a Matoušem Ulmanem, mezi ženami drží prvenství Jana Pichlíková před Natašou Hnátkovou. Uvidíme, jestli jim přední pozice někdo z účastníků letošního Manitoučka bude chtít vyfouknout... Podstatné ale je, tuhle pasáž trati si z posledních sil užít. O tom také Birell segmenty na trasách seriálu Kolo pro život jsou. Vychutnejte si ten indiánský a případně se sem někdy zase vraťte, třeba s kamarády nebo rodinou.

 

Birel segment u Vápenného Podolu si můžete projet ZDE  

 

 

Foto: Miloš Lubas a archiv Vápenného Podolu

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.