18. 7. 2018

Znáte Chytré traséry od Alltraining.cz? Připojte se k nim v sobotu na Karlštejn Tour!

Každý cyklista zná pocit vyčerpání, únavy a těžkých nohou, který vzniká snahou podat, co nejlepší výkon. Jak předejít tomu, abyste se do takových situací nedostávali? Využijte trenéry a Chytré traséry tréninkového centra Alltraining.cz a přijďte si pro radu. Na každém závodě Kolo pro život jsme tu pro vás a pomáháme všem, kdo si chtějí závod užít nebo se zlepšit.

Znáte Chytré traséry od Alltraining.cz? Připojte se k nim v sobotu na Karlštejn Tour!

Jak na to? Začněte s námi už od rána 

Víte, že nepřipravené tělo nemůže podat ani padesátiprocentní výkon? Ano, je to pravda. Proto přijďte využit v ranních hodinách v zázemí závodu hromadné rozcvičení s trenéry Alltraining.cz. Protáhnete svaly, vyrazíte na krátké rozjetí, kde metodicky správně nastartujete organismus a řekneme si, kde dát při závodě pozor a kde naopak přibrzdit. Přidejte se. Začíná se vždy v 10:00 nebo 2 hodiny před startem hlavní trasy závodu u stánku Alltraining v zázemí.

Využijte naše Chytré traséry na trase

Následujte jednoho ze tří trasérů (vodičů). Výrazně oblečení jezdci a tempaři vám na trase závodu metodicky a technicky pomohou zvolit správné tempo ve třech výkonnostních stupních. Cílem tohoto projektu je naučit účastníky odhadnout správné tempo během celé doby závodu a poradit, jak řadit, sedět, jíst, pít a jak volit optimální stopu jízdy. Užijte si svůj závod naplno a předejděte nepřiměřenému vyčerpání.

A co po závodě?

Jsme tu pro vás i v cíli závodů KPŽ.  Využijte metodické poradenství po celý závodní den. Zastavte se na stánku Alltraining.cz v zázemí a získejte od zkušených trenérů rady, které pomohou zlepšení vašeho sportovního výkonu, zdraví, či jen otevřou další bikerské obzory.

Jak byli Chytří traséři nápomocní na posledních dvou závodech seriálu Kolo pro život ve Vrchlabí a na Drásalovi?

Muži v oranžových dresech na trasách B a C radili, jak se poprat s velmi náročnou kopcovitou tratí. Zejména na trase B bylo důležité si optimálně rozvrhnout tempo, aby závodníci vydrželi až do cíle. Přesně to je hlavní náplní Chytrých trasérů, jet rovnoměrné tempo od začátku až do konce. Ve Vrchlabí bylo také důležité v dlouhých kopcích doplňovat energii, která je nezbytná pro samotný výkon a zamezí křečím. Rozhodujícím faktorem na trase B byl poslední kopec na Tetřeví Boudy, kde se rozhodovalo o úspěchu nebo neúspěchu. Mnohým závodníkům, zde v cyklistickém slangu tzv. „došlo“. Kdo se držel Chytrého traséra, podobné problémy neměl.

Bikemaraton Drásal je, ať se jedná o jakoukoliv zvolenou délku trasy, velmi náročným závodem, jedním z nejtěžších v celém seriálu. Na trase B bylo velmi důležité nepřecenit své síly hned v prvním kopci, protože trasa měřila 57 km a měla přes 2000 výškových metrů. Závodníky čekala velmi dlouhá náročná jízda. Dění pohledem traséra číslo 1, který jel s odstupem 1 hodina 20 minut na vítěze, Adama Ptáčníka (bývalého reprezentanta a olympionika v dráhové cyklistice) : „Absolvoval jsem již několik závodů jako trasér a vidím stále se opakující chyby: přepálení tempa na začátku závodu (přecenění sil) a špatně zvolenou výšku sedla. Když se vrátím, konkrétně k závodu Drásal, kde byly krásné, náročné a rychlé sjezdy, je na mnohých vidět, že z kopce jedou na náhodu a svůj stroj nemají pod kontrolou. Od toho tady jako Chytří traséři jsme, abychom poradili, jakou stopu a rychlost ve sjezdu zvolit. Každý by si měl uvědomit, na co má a měl by jezdit podle svých možností. Protože jsem i trenérem v technice, velmi rád poradím se vším, ať v zázemí závodu na stánku Alltraining.cz, nebo při samotném závodě. Stejné to je i v náročných výjezdech, kde velký počet závodníků a závodnic jde pěšky. Přitom stačí málo a kopec místo pěškobusem pojedete na svém stroji mnohem rychleji.  Stačí se zeptat nás trasérů jak. Už se těším na další letní závody v Letech, na Šumavě, Novém Městě a Chrudimi a doufám, že Vás se mnou už tuto sobotu pojede co nejvíc!“

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.