8. 9. 2019

Znojemské výšlapy v parku

Ještě mokrá reportáž ze včerejších dětských závodů ČT :D Junior Trophy na Znojmo Burčák Tour Kooperativy.

Znojemské výšlapy v parku

Ve znojemském parku hnedle vedle majestátního klášteru Louckých vyrostla v pátek 6. 9. závodní trať pro již třináctý podnik Junior Trophy 2019. Tentokráte čekal bikery a bikerky v jednou kole třiktrát výšlap na nejvyšší bod, což prověřilo fyzičku všech závodníků. Vlhká tráva při dopoledním mrholení navíc trochu klouzala…

Start ze širokého startovního koridoru a ještě do kopce je tím nejlepším a nejspravedlivějším řešením, jak rozdělit rychlejší závodníky od těch méně „naspídovaných“. Každý tak do prvního výšlapu musel dát všechno, aby nezůstal na konci pelotonu. Jestli to lépe fičí do kopce klukům nebo slečnám, bylo možné sledovat při klání nejstarší kategorie 12 – 13 let, která se jezdí klasicky jako smíšená a jako úplně první.

Některým bikerům ale stoupání moc nechutnalo. Takový cyklista s číslem 6119 byl zřejmě zmožený prvními povinnostmi v novém školním roce, takže mu nezbyly sily na šlapání v sedle krásného stroje. Jakub Rozmahel se proto rozhodl nasadit speciální styl. Místo na sedlo si sedl na rám svého biku, udělal si pohodlíčko na řídítkách a nožkama se pomalu odrážel vstříc vrcholu. Rozhodně zajímavý styl, pokud nemyslíte na stupně vítězů.

Pořadatelé sportovních závodů mají právo udělit „divokou kartu“ závodníkovi, který patří mezi favority, ale nemá v daném ročníku soutěže vyjeté body do celkového pořadí, aby byl na startu zařazen na výhodnější výchozí pozice. Takovou kartu by si ve Znojmě určitě zasloužil Jakub Tesařík, který se přihlásil na poslední chvíli. To znamenalo, že nemohl startovat z první lajny. Jakub se nechal slyšet, že mu to ale nevadí, protože start je do kopce a on tam bude první. Jak řekl, tak udělal. Byl tam první a do cíle už před sebe nikoho nepustil.

Odborníci na módu nemohli chybět ani na jižní Moravě. Kdo si myslí, že si komisaři módního oddělení zajímají pouze o slečny bikerky, je na omylu. Ve Znojmě se, nejspíš po požití místních lahodných moků, rozverné módní policii nejvíce líbil Matěj Benda, který do závodu nastoupil v makeupu perfektně sladěném s barvou dresu-trička. 

Zatnou zubiska při závodění ve Znojmě, nemuseli jen závodníci, které čekal znojemský výšlap, ale i ti nejmenší, co ještě nemají na kole šlapátka. Ano, i piloti odrážedel dávají do závodění všechny síly a přitom i oni musí pořádně zatnout kusadla.

 

Tak to je z města  letos mokrých okurek všechno. Klasickým pohledem na majitele medailí třináctého dílu koloproživotní  Juniorky se s vámi na 14 dní loučíme. Těšíme se na viděnou v Odrách 21. 9.!

 

Text a foto: Bohdana a Martin Půlpánovi

Fotografie ze znojemského ČT :D Junior Trophy budou již brzy k vidění na webu Kolo pro život ZDE

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.