3. 4. 2020

ANGi crash senzor. Pomocník pro případ pádu na silnici i v terénu

Jezdíte na kole sami? Děsíte se momentu, kdy vás potká v sedle kola karambol a nikdo nebude dostatečně blízko, aby vám poskytl pomoc? V současné době existuje několik zařízení, která vám mohou dát alespoň relativní pocit bezpečí. Jedním z nich je ANGi crash senzor. V případě vašeho pádu vyšle nouzový signál z telefonu předem zvoleným kontaktům.

ANGi crash senzor. Pomocník pro případ pádu na silnici i v terénu
PARTNEREM ČLÁNKU JE

Společnost Specialized před několika lety koupila firmu ICEdot, která vyvinula crash senzor v případě pádu informující vaše blízké o nehodě. Jde o skvělého pomocníka pro případ nešťastné události nejen při sólové jízdě na silnici i v hlubokých lesích.

Detekuje nehodu hrozící bezvědomím

Senzor funguje na principu gyroskopu a akcelerometru, takže dokáže měřit úhly i zrychlení. Podobně jako váš telefon otáčí displej mezi vertikálním a horizontálním formátem při prohlížení fotek nebo při hraní her.

Senzor tedy měří lineární a rotační síly na hlavě a pomocí chytrých algoritmů vytvořených na základě sofistikovaného testování nárazuvzdornosti helem je schopný poznat, kdy se jedná o pád s potenciálním nebezpečím zranění hlavy. Tedy o karambol, kdy by jezdec mohl upadnout do bezvědomí nebo mít nějakou krátkodobou poruchu paměti.

Při nebezpečí pošle zprávu předvoleným kontaktům

Při detekování takové potenciálně nebezpečné situace vám v mobilu začne odpočet, který si můžete nastavit na 15-90 vteřin. Během tohoto odpočtu máte možnost zasáhnout a odpočet přerušit.

Při cyklistice dochází k drsným pádům. Senzor ANGi Crash je pak vítaným pomocníkem. Foto: Michal Červený

V případě, že se při pádu nestane nic závažného, prostě vezme telefon a zmáčknete tlačítko, jímž přerušíte vysílaný signál. Pokud tak ovšem neučiníte, telefon odešle informaci o potenciálním nebezpečí vybraným kontaktům pomocí SMS a emailu.

Součástí textové zprávy i emailu je odkaz, který zobrazí přesnou polohu, kde k události došlo. ANGi crash senzor je připojen k telefonu. Každých pět minut, a pochopitelně v případě detekovaného pádu, aktualizuje vaši polohu.

ANGi crash senzor můžete koupit integrovaný v helmě Specialized nebo jako samostatnou jednotku. Cena samostatného senzoru je 1399 korun. Váha je přibližně deset gramů. Uživatelem vyměnitelná baterie CR2032 vydrží asi 6 měsíců.

Text: We Love Cycling

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.