3. 7. 2019

Jak převézt kolo s karbonovým rámem?

Taky jste si oblíbili kola s karbonovým rámem? Parádně se na nich jezdí - jsou lehká, dostupná a vy se budete cítit jako profík na svém životním závodě. Důležitá je otázka, jak karbonová kola převážet.

Jak převézt kolo s karbonovým rámem?

I když je karbon lehký a pevnější než ocel, platí tu jiná pravidla než u klasických kol.

Dokoupit chránič, nastartovat a jedeme

“Tak jak mám vlastně karbonové kolo převážet?” Na karbonový rám se musí opatrně. Asi nikdo by neměl radost, kdyby sundal kolo z auta a zjistil, že se mu při převozu rám poškrábal.

Důležitým parťákem je chránič karbonového rámu

Jestli převážíte kola na oblíbených střešních nosičích Thule ProRide 598, máte vyhráno. Dokoupíte chránič karbonového rámu Thule 984 a můžete vyrazit na cestu.

Ušetřete karbonový rám škrábanců a poničení

“No jo, ale já “pětdevětosmičku” nemám.” Nevadí. Thule našlo revoluční způsob uchycení kola. 

Střešní nosič kol Thule UpRide 599 uchytíte za přední kolo, takže rám je z kola venku a škrábance nemají šanci. A žádné další chrániče ani příslušenství nepotřebujete. 

Na nosiči Thule UpRide 599 se nesvezou jen kola s karbonovým rámem, ale i Fatbiky - kola se širšími plášti. Stačí si do výbavy pořídit adaptér Thule 5991 a můžete převážet i kola s pneumatikami 3 - 5 palců širokými.

Na střeše i na tažném zařízení

Jestli nepatříte mezi milovníky převážení kol na střeše, nezoufejte. S karbonovými koly si poradí i nosiče na tažné zařízení

Nosiče Thule EasyFold XT i VeloSpace XT se utahují přes rám, takže je potřeba zase dokoupit chránič karbonového rámu Thule 984. Pak už vám nebude nic bránit v tom, abyste se vydali se svým karbonovým kolem objevovat nové cesty.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.