Program pro děti

Malí sportovci jsou na akcích Kolo pro život v jednom kole

Seriál Kolo pro život je rodinnou akcí se vším všudy. Jezdí na ni rodiče i děti společně a rozhodně nehrozí, že by se tu někdo nudil. Děti, které si na kole troufnou porovnat síly s ostatními, si zazávodí. Ty, které touží vyrazit na biku, ale nechtějí závodit nebo ještě potřebují trochu pomoci, najdou hned několik možností, jak se zábavnou formou v jízdě zdokonalit nebo vyrazit s rodiči na kole po okolí.

A určitě nebudou zklamaní ani malí návštěvníci, kteří k cyklistice zatím nenašli ten správný vztah a chtějí čas trávit jinak. V zázemí totiž mají spoustu příležitostí zapojit se do zajímavých soutěží a her a vydovádět se na trampolíně, ve skákacím hradu nebo na dalších atrakcích.

Díky bohatému doprovodnému programu a skvěle vybavenému zázemí pro maminky i s těmi nejmenšími můžete hodit starosti všedních dnů za hlavu a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně a s celou rodinou.

Závody

Do dětských závodů na horských kolech – ČT :D Junior Trophy – se může přihlásit každý malý cyklista, benjamínky na odrážedlech počínaje a rozdováděnými 13letými teenagery konče. Závody startují v pěti věkových kategoriích v sobotu dopoledne. Díky perfektnímu načasování mohou zdatnější holky a kluci po poledni spolu s rodiči vyrazit i na další, tentokrát nezávodní vyjížďku za krásami okolí (tzv. Family jízdu) nebo se zúčastnit závodu na dětské maratonské trati v rámci tzv. ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Podél vyznačeného dětského okruhu v těsné blízkosti zázemí je dostatek místa pro fanoušky a doprovod. Náročnost tras pro jednotlivé kategorie je odstupňována počtem kol.

Pro děti je účast v opravdovém závodě nezapomenutelným zážitkem. Obdrží startovní číslo s čipem a upínacími páskami stejně jako dospělí v hlavním závodě. A v cíli na ně čeká dárek za účast, slavnostní vyhlášení vítězů na velkém pódiu, poctivé kovové medaile, originální dětské dresy a další věcné dárky i dětská tombola.

Záštitu nad závody má Ministerstvo školství a mládeže ČR, hlavním partnerem dětské série je Česká televize a její program pro děti – ČT Déčko.

Dětský závod má stejné náležitosti jako závod dospělých. Děti obdrží startovní číslo s čipem a upínacími páskami. Nechybí ani slavnostní vyhlášení vítězů a předání medailí.

Bike Academy Kolo pro život

Chcete se zdokonalit v cyklistických dovednostech s předními českými bikery Kamilem Tatarkovičem, Janou Horákovou, Filipem Matušem a Damjanem Siriškim?

Nebojte se a přijďte do naší Bike Academy. Doporučujeme on-line registraci předem v detailu konkrétního závodu v záložce Program - Bike Academy

Naučíme vás správně ovládat kolo, překonávat překážky, zlepšit stabilitu a rytmus jízdy a zbavit se cyklistických zlozvyků.

Přihlaste se do Bike Academy a naučte se nové kousky s vaším kolem pod vedením zkušených instruktorů.

Pumptrack Chupa Chups

Rovnováha je pro jízdu na kole klíčová. Děti i dospělí potrénují balanc a koordinaci pohybů celého těla na modulární dřevěné dráze, jejímž partnerem jsou oblíbené Chupa Chups. Takže odměna bude sladká!

Hry, soutěže, atrakce, ceny, zázemí pro děti

Na našich závodech si děti užijí spoustu legrace a zábavy, i když se jim zrovna nebude chtít jezdit na kole. V zázemí je velký prostor věnován právě jim.

Dětská zóna ZPMV ČR

Atrakce Dětské zóny ZPMV ČR nabízí nabitý program nejen pro děti, ale také pro celé rodiny. Vysoutěžit si můžete krásné a hodnotné ceny. Vedle sportovního programu se můžete zúčastnit také vědomostních soutěží nebo tvůrčí dílny a zaskákat si na trampolínách nebo ve skákacím hradu.

Dětská zóna nabízí spoustu zábavy a soutěží pro děti i celé rodiny.

Dětský klub

Nezapomínáme ani na rodiče s miminky nebo drobečky, které soutěže a závodění čekají teprve v budoucích sezónách. Dětský klub je ideálním místem a zázemím pro menší děti v doprovodu maminek. Má pevnou podlahu s hracím kobercem, tyčí se nad ním barevný, špičatý stan a uvnitř najdete spoustu hraček, stolních her a míčů. Nechybí přebalovací pult, dětská toaleta a malá dětská svačinka.

Soutěž v kreslení

Na každém ze závodů Kolo pro život probíhá v Dětském klubu pod patronátem České spořitelny oblíbená soutěž v kreslení

Letos děti nově soutěží na téma „S rodinou na cyklovýletě“ o hodnotné ceny. Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti přítomné v zázemí akcí KPŽ, tedy i ty, které na kole nezávodí.
Hlasování do soutěže probíhá po celou sezónu na webových stránkách Kolo pro život. Na Finálovém večeru KPŽ na konci sezóny si pak 5 dětí, které ve své věkové kategorii získá za svůj výkres nejvíce hlasů, převezme poukazy na finanční příspěvek na rodinný cyklovýlet z rukou zástupců České spořitelny.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.