Služby na trati

Využijte atraktivní servis a služby na závodech a tratích KPŽ

Přehledné značení všech tratí, závodních i nezávodních, perfektní organizace včetně zajištění časomíry, to jsou na KPŽ samozřejmé. Vedle nich je však pro účastníky vypsaných tras připravený i další servis a služby.

Občerstvovací stanice

Hlídat si pitný režim a doplňovat ubývající energii vhodnou stravou během jízdy, to je nezbytnost. Na všech závodních trasách KPŽ na vás čekají každých 25 kilometrů výborně zásobené občerstvovací stanice.

Využít můžete občerstvovací stanici NUTREND, která nabízí energetické gely, tyčinky a iontové nápoje této přední firmy na výrobu doplňkové výživy pro profesionální sportovce. Na trati jsou samozřejmě i tradiční stánky s občerstvením. Ty nabízejí oblíbené sladké pečivo Odkolek, ovoce, rozinky, oříšky a tatranky. Místní pořadatelé navíc často překvapí jezdce chutnou nabídkou krajových specialit.

Tzv. Lesní bčerstvovací stanice patrona nezávodních jízd - Lesy ČR najdete i na nezávodních trasách D – Family jízdách. Bikeři se na nich mohou nejen občerstvit, ale užít si i příjemného posezení v přírodě a odpočinout si.

Kromě občerstvovacích stanic NUTREND nabízejících doplňky stravy pro profesionální sportovce naleznete na trati i tradiční stánky s klasickým občerstvením.

Technický servis na trati 

Technický problém na trati, nebo defekt? Žádný problém. Na hlavní trase závodů KPŽ najdete pomoc ve stánku Technický servis Kooperativy. Jednoduché opravy zvládne mechanik hravě a rychle a vy můžete vyrazit opět na trať.

Problém rychle vyřešíte v Technickém servisu Kooperativy na trati.

První pomoc na závodech KPŽ

Riziko pádu a menšího či většího zranění při jízdě na horských kolech není možné zcela vyloučit. Proto je připravena zdravotnická pomoc, kterou při závodech KPŽ zajišťuje KPŽ Záchranný systém Cardion.

Speciální zdravotnický systém a zdravotní personál poskytne rychlou první pomoc i na trati v náročném terénu, zajistí přepravu zraněného k sanitnímu vozu a odvoz kola do zázemí. Na občerstvovacích stanicích si můžete vyžádat lékárničku se základním vybavením pro případ malých a drobných úrazů.

Telefonní čísla na Záchranný systém jsou součástí potisku všech závodních čísel pro trasy A, B, C a D. Najdete je na přední straně u symbolu červeného kříže.

V případě zranění je připravena zdravotnická pomoc, kterou zajišťuje KPŽ Záchranný systém Cardion.

Měření mezičasů

Pokud nepoužíváte cyklocomputer a chcete mít po závodě přehled o tom, jak jste si vedli během závodu a porovnat své časy s ostatními závodníky, změříme váš mezičas na trati při průjezdech časoměrnými branami Kooperativy.

Služba Chytrých trasérů

Služba Chytrých trasérů se na závodních trasách KPŽ stává stále více vyhledávanou. O co jde? Vodiči na kolech pomáhají účastníkům na trasách B a C se správným rozložením sil, stanovením a udržováním optimálního tempa po celou dobu závodu. Bezplatnou službu, kterou provozujeme ve spolupráci s tréninkovým a rehabilitačním centrem Alltraining.cz, nemůžete přehlédnout. Traséři jsou oblečeni ve výrazných oranžových dresech a připojí se k závodníkům na startu.

Jak trasér pracuje? Může omezit nebo zcela zamezit taktickým chybám a tomu, aby závodníci zbytečně neplýtvali silami. Trasér umí poradit kdy přidat, kdy ubrat, jak správně řadit, vybírat optimální stopu, nepřepálit start, kdy jíst, pít, ale také poradit, kdy využívat jízdu v háku.

Zastavte se u stánku Alltraining.cz v zázemí závodů a zúčastněte se už společného rozcvičení, taktické přípravy a rozjetí před startem pod odborným vedením. Začíná se vždy v 10:00.

Využijte bezplatnou službu Chytrých trasérů, kteří vám pomohou se správným rozložením sil a stanovením optimálního tempa během závodu.

Program Super Biker

Chcete si užít den a péči jako cyklistický profesionál? Zapojte se do soutěže o účast v programu Super Biker, který běží na každé akci KPŽ.

Na všech trasách vždy bezpečně

Závodní i nezávodní trasy KPŽ jsou nejen kvalitně značené, ale především perfektně organizačně zajištěné. Všechny méně přehledné a nebezpečnější úseky jsou výrazně označené a navíc pod přímým dohledem proškolených organizátorů. Místa a úseky trasy, které kříží nebo vedou po běžných komunikacích, kde by mohlo dojít ke střetu s auty, jsou zabezpečovány ve spolupráci s Policií ČR nebo místní městskou policií.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.