Zdravotní péče

První pomoc na závodech KPŽ

Jízda na horských kolech přináší i riziko zranění. Zajištění zdravotnické pomoci je proto pro nás na prvním místě. V případě úrazu nebo jiných zdravotních obtíží je často nutné zajistit postiženému zdravotnickou pomoc v náročném terénu. Tu na našich závodech obstarává společnost CARDION. Jde o speciální mobilní zdravotnický systém se zdravotním personálem, který poskytne první pomoc v terénu. Poté zajistí rychlou přepravu zraněného k sanitnímu vozu. Připravena je také dobře vybavená ošetřovna s odborným personálem v zázemí závodu, která je k dispozici všem návštěvníkům našich akcí. V místech občerstvovacích stanic na trasách závodů si můžete vyžádat lékárničku se základním vybavením pro případ drobných poranění.

Záchranný systém Kolo pro život CARDION zahrnuje:

  • Odborný zdravotní personál.
  • Stan ošetřovny CARDION v zázemí se zdravotníkem po celý den.
  • Svozný zdravotnický systém, který disponuje technickým vybavením a personálem schopným poskytnout první pomoc závodníkům i v náročném terénu závodů horských kol (má např. čtyřkolky se svoznými vozíky pro zraněné a jejich kolo).

Telefonní čísla na KPŽ Záchranný systém KPŽ (ZS) jsou součástí potisku všech závodních čísel pro trasy A, B, C a D. Najdete je na přední straně u symbolu červeného kříže.

Zdravotní pomoc zajišťuje KPŽ Záchranný systém CARDION.

NEZAPOMEŇTE!

  • Na zadní straně startovního čísla si vyplňte tabulku se svými osobními údaji a kontaktem na osobu blízkou. Zjednodušíte tak práci zdravotníkům v terénu, kteří budou moci snáze kontaktovat váš doprovod.
  • Než se vydáte na cyklistické závody, nechte si před sezónou udělat preventivní zdravotní prohlídku, ať víte, co si můžete na kole dovolit.
  • Nikdy nejezděte na závod nemocní nebo zranění.
  • Užíváte-li pravidelně nějaký lék, nezapomeňte si ho pro jistotu vzít s sebou a upozornit na to na zadní straně startovního čísla.
  • Neriskujte a sjednejte si pro závod speciální zvýhodněné úrazové připojištění od pojišťovny Kooperativa, protože vaše úrazová pojistka se nemusí na organizované závody vztahovat.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.