Kolo pro život letos oslaví dvacetiny. Seriál během uplynulých let vychytal dětské bolístky i mladickou rozervanost a vyrostl v největší a nejkvalitnější amatérský seriál horských kol v naší republice a vlastně i v celé Evropě. Máme za sebou neuvěřitelně pestrou a bohatou historii, kterou lemují slavná jména našich předních bikerů a bikerek, ale PŘEDEVŠÍM  jména statisíců nadšených cyklistů, mužů, žen a dětí, různého věku a výkonnosti, kteří se během devatenácti ročníků postavili na start některé ze závodních tras či nezávodních vyjížděk, nebo si užili doprovodný program, výlety po okolí, parádní atmosféru v zázemí i povzbuzování podél tratí. Právě vy, kteří jste nelenili, vzali kolo, kamarády, rodiče, děti, partnery a partnerky s sebou a prožili den s KPŽ na vlastní kůži, jste hlavními tvůrci úžasné historie našeho seriálu, ale také jeho budoucnosti. Ano, Kolo pro život má za sebou dvacetiletou minulost, ale rozhodně se nechystá zestárnout, před námi jsou další výzvy a zážitky. 

Organizační tým společnosti Petr Čech Sport ve spolupráci s pořadateli jednotlivých akcí a nepostradatelnými partnery seriálu se dívají dopředu. Jedeme dál a chystáme i pro letošní ročník spoustu novinek, se kterými stávající i nové fanoušky kol brzy seznámíme. 

Velké poděkování patří společnostem, které podporují seriál mnoho let, na čele s Generálním partnerem projektu, Českou spořitelnou, která je největší oporou série od jejího vzniku, i hlavním partnerům pojišťovně Kooperativa a společnosti ŠKODA AUTO, které již více než 10 let fandí amatérské horské cyklistice. Mezi titulární partery závodů KPŽ 2019 poprvé vítáme společnost Cardion, Lesy ČR a Vojenské lesy a statky.

Seznamte se s oficiálními termíny jednotlivých podniků Kolo pro život 2019, titulárními partnery závodů a nebojte se přijet. Svoji trasu a zábavu u nás najde úplně každý.

 

   

 

Ve srovnání s neoficiální termínovkou, kterou jsme odtajnili v listopadu, určitě poznáte hned na prvním řádku jednu změnu - posunutí dubnového termínu závodu v Hustopečích na 25. května. Závod, který má ve svém logu kvítek rozkvetlé mandloně odstartuje jako třetí v pořadí a nabídne ryze jarní projížďku vinicemi a hravými kopečky v okolí Velkých Pavlovic, Broumovic, Klobouckem a Hustopečskem. Otvírákem nového ročníku se tak premiérově stane oblíbená Karlštejn Tour s úplně novým zázemím v Dobřichovicích. A pak už to pojede jako po másle. Škodovácká chlouba, Mladá Boleslav Tour roztočí po rovinaté trati kola zase o něco rychleji a jako bonbónek přidá průjezd hradem Zvířetice, zelená oáza na Vystrkově nabídne kromě kol koupání v přehradě i bazénu a další sportovní aktivity hlavně pro malé návštěvníky. Start na slavné kolonádě uprostřed Karlových Varů přiláká diváky z Čech i ciziny a protáhne bikery překrásným okolím našeho nejslavnějšího lázeňského města, legendární Drásal chystá největší výběr tras pro malé i velké a cennou sošku Obra Drásala pro absolutního vítěze. Trans Brdy, které rozpůlí seriál v novém prázdninovém termínu, se mohou těšit také na nové zázemí i komfortní parkovací plochy v Řevnicích a vyjížďky do chladivých zelených lesů, Šumavák přiláká nejen dospělé bikery, ale také děti na dobrodružnou jízdu po lese a doprovody s košíky na borůvky a houby. Letošní jediná celovíkendová akce se  coby festival cyklistiky uskuteční ve Vysočina Areně a jejím okolí. Už teď se můžete těšit na Široké schody a brody přes Chrudimku na jednom z nejstarších MTB závodů v ČR – populárním „Manitoučku“, další týden uzavřeme prázdniny v rodišti Petra Čecha, v městě piva - Plzni. Poslední 3 závody ozdobí měsíc září, a jsou to samé pecky: nejoblíbenější závod KPŽ ve Znojmě netřeba představovat, má tak báječnou pověst, pořadatele, občerstvovačky a líbivé nenáročné trasy, že by to bylo nošení dříví do lesa. Kultovka Oderská Mlýnice nenechá chladným žádného skalního bikera, natož rozdováděné diváky v populárním táhlém kopci a děti v zázemí. Celý seriál vyvrcholí loňskou novinkou, která hned napoprvé zaznamenala neskutečný ohlas – Ralsko Tour. Ano, 20. ročník slavnostně zakončíme na nekonečné ranveji letiště Hradčany a v čisťoučkých lesích bývalého vojenského újezdu Ralsko, kde si to užijí na kole i začátečníci a maminky s dětmi v kočárku.

Vyberte si akci, která vám nejvíc sedne a přijeďte s námi oslavit 20. narozeniny! Už se nemůžeme dočkat prvních startů.

Organizační tým seriálu Kolo pro život

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.