18.5.2019
Úpice

Apache Jestřebí hory

Apache Jestřebí hory se vrací ke kořenům! Chybět nebude parádní dlouhá trasa, která kdysi patřila k nejnáročnějším závodům v ČR a v ročníku 2019 se opět stane pro účastníky velkou výzvou.

Pozor! Jedná se o Partnerský závod Kolo pro život

 

Od roku 2011 se maraton stal součástí seriálu Kolo pro život. Vzhledem k narůstajícímu počtu účastníků a s tím spojeným nárokům na plochu a parkování, se zázemí závodu přestěhovalo z úpického náměstí do sousedních Havlovic a v průběhu let se závod přizpůsobil všem standardům KPŽ. Vždy se ale ve společenství ostatních podniků KPŽ vyjímal náročnější a techničtější trasou, kterou si všichni pravověrní milovníci bikování velmi oblíbili. V roce 2012 místní pořadatelé naposledy připravili fyzicky náročnou dlouhou trasu, následujících pět let se v Jestřebích horách kromě dětských závodů jezdily „už jen“ standardní distance známé z Kola pro život – „Béčko, „Céčko“ a „déčková Fitka“.

Roky plynuly a kluci v pořadatelském týmu se začali bavit o tom, že se jim po tom původním „Apači“, jak maraton všichni znalí nazývají, stýská. A také po dlouhé, poctivé trase, na kterou spousta bikerů s nostalgií vzpomíná. Terén, pořadatelský tým a zkušenosti rozhodně nechybí. A proto se po dohodě s organizátory z Petr Čech Sport letos cyklistická akce znovu vrací ke kořenům a k původnímu místu se zázemím na náměstí v Úpici, kde se konaly první ročníky v rámci Festivalu cyklistiky s doprovodným programem Bujará Úpice. Chybět nebude pochopitelně parádní dlouhá trasa, která kdysi patřila k nejnáročnějším závodům v ČR a v ročníku 2019 se opět stane pro účastníky velkou výzvou.

Pořadatelé závodníkům vzkazují: „Sice už nejsme součástí klasického kalendáře Kola pro život, ale těšíme se, že vás uprostřed jara v Úpici přivítáme na našich nádherných tratích. Přijedete si pro body do individuální i týmové soutěže Prestige Trophy, protože jako partnerský závod bude Apache Jestřebí hory do celkového hodnocení také zahrnutý. V letošním roce se navíc v Jestřebích horách bude slavit hned dvojí výročí. Podvacáté se přes hlavní hřeben „Jestřebek“ pojede MTB maratón horských kol a popatnácté obnovená původní verze závodu Apache Jestřebí hory. Jako malou oslavu toho všeho pro vás my pořadatelé připravíme znovuzrozenou dlouhou trasu, úpické náměstí opět ožije večerními koncerty, na které byli návštěvníci zvyklí. Víc ale zatím neprozradíme.

Další akce KPŽ

Kompletní přehled akcí

Program

Závody

Řazení na start probíhá podle pravidel a bodového hodnocení seriálu Kolo pro život. Pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu pro zařazení do první vlny.

Pozor! Uzávěrka v 8:30 h pro dlouhou trasu A a v 11:00 h pro krátké trasy B a C

Pro účast v kategorii EBIKE nesmí výkon elektromotoru přesáhnout 1000 W. Závodníci jsou povinni se podrobit namátkovové technické přejímce, která bude probíhat při řazení na start. Pořadatel si vyhrazuje právo neumožnit účast v závodě elektrokolu, které neprojde technickou přejímkou.

 

Startovné A, B a C zahrnuje: účast v závodě, přesné změření času čipovým systémem v cíli, občerstvení na trati závodu, teplé jídlo a pití v cíli, mytí kol, šatnu, sprchu, úschovnu kol, páteční a sobotní doprovodný program v podobě koncertů.

Dárek v podobě originál trička Apache Bicycles dostane každý startující na trase A, B i C.

 Ceny:

Finanční ceny pro nejlepší v absolutním pořadí na dlouhé trase:

Muži:

  1. místo – 7.000,- Kč
  2. místo – 3.000,- Kč
  3. místo – 2.000,- Kč
  4. místo – 1.200,- Kč
  5. místo – 800,- Kč

Ženy:

  1. místo – 3.000,- Kč
  2. místo – 2.000,- Kč
  3. místo – 1.000,- Kč

Věcné ceny pro nejlepší tři závodníky v jednotlivých kategoriích

Závodnická tombola – může vyhrát opravdu každý

Předání cen je podmíněno osobní účastí při slavnostním ceremoniálu.

Mapy.cz + GPX

Trasa A

Trasa B

Trasa C

 

Trasy

Family jízda

Trasy

Dětské závody

 

Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky zvlášť.

Dětské závody - městské kritérium

Z/M12-13 Žáci/žákyně 12-13 let 2006-2005 6 km
Z/M10-11 Žáci/žákyně 10-11 let 2008-2007 4 km
Z/M8-9 Žáci/žákyně 8-9 let 2010-2009 3 km
Z/M6-7 Žáci/žákyně 6-7 let 2012-2011 2 km
Z/M5 Kluci/holky do 5 let 2017-2013 1 km
DOM/DOZ Odrážedla kluci/holky 2017-2013 150 m

 

Závodní okruh měří přibližně 800m až 1,1 km podle místních podmínek a obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. V cíli pak dostane každé dítě  účastnickou medaili na památku.

Děti na odrážedlech závodí na rovince rozumné délky, za vydatného fandění svých rodičů a sourozenců. Nejmenší cyklistický potěr, stejně jako děti v kategorii do 5 let, nejede na pořadí, a všechny děti jsou za svůj sportovní výkon oceněny na podiu.

Dětské závody Zdarma

Vyhlášení: 12:00

Tombola: 12:30

Trasy

Půjč si TOP kolo! V půjčovně Kolo pro život.

Služby

Prezence

Prezence: DIVADLO ALOISE JIRÁSKA,  Chelčického 216
Trasa A: pátek 18:00 - 20:00, sobota 7:00 - 8:30
Trasa B / C a dětské závody: pátek 18:00 - 20:00, sobota 7:00 - 11:00

Mycí zóna

Šatny a sprchy:
V tělocvičně ZŠ Bratří Čapků – cca 200 metrů od cíle
Mytí kol:
V místě cíle od 12 do 19 hodin

Praktické informace

Další informace

PARTNEŘI PRO TENTO ZÁVOD

Fotogalerie

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.