21.4.2018
Dobřichovice u Prahy

ČT Trans Brdy

Novou sezonu seriálu Kolo pro život tradičně přivítají oblíbené brdské lesy.

Prostorné zázemí u Dobřichovic v malebném údolí řeky Berounky, hromada dětských závodů, speciální trasy pro rodiny, tři technické a atraktivní tratě pro fitness i profi bikery. To vše na dosah Prahy a s výbornou dostupností z jihu i západu Čech.

Další akce KPŽ

Kompletní přehled akcí

Program

Závody

Profil a terén tratí vedených brdskými lesy dokonale prověří vaší kondičku a technické schopnosti, právem jsou Brdy označovány rájem bikerů z Prahy a okolí. Těšte se na technické i kořenové pasáže, pěkná stoupání i delší sjezdy, ale také na řadu rovinatých úseků s krásnými vyhlídkami po okolí, jakou je třeba vrch Babka. Trasy vedou převážně po lesních zpevněných cestách, některé úseky mohou být po zimě ještě podmáčené a kořeny klouzat. K dispozici jsou na trati 2 občerstvovací stanice, na stejných místech můžete v případě technických problémů využít služby mechaniků v Servis pointech Park Tool.

Pokud budete mít čas, rozhlédněte se kolem sebe, projíždíte krásnými místy, vychutnejte si je.

Birell segment je označení místa či výjimečné části trati, která vám v paměti (doufáme, že v pozitivním smyslu) zůstane. Pro závod ČT Trans Brdy je tímto místem 2,5 km sjezd z vrchu Babka. Užijte si ho, ale hlavně opatrně.

Jako vždy pak můžete počítat s komplexním zajištěním služeb na všech tratích

Mapy.cz + GPX:

Trasa B

Trasa C

Trasy

Family jízda

Opačným směrem než závodníci se vydají pohodáři na nezávodní trase D – Fitness jízdě. Délka celé trasy je 17 km s minimálním převýšením 280 m, s možností zkrácení na 14 km (převýšení 220 m). Vyjížďka vede nejprve po cyklostezce směrem k Praze, ve Všenorech překonává řeku, projede okrajem Černošic do Vonoklas a kolem Hradinovského kopce. Odtud se trasa stáčí zpět přes Černošice a po druhém břehu Berounky po cyklostezce se dostanete zpět do areálu. Většina tratě vede po asfaltu či zpevněných cestách. Na trati se nachází občerstvovací stanice Vojenských lesů a statků, kde si můžete odpočinout a načerpat síly.

Jako vždy pak můžete počítat s komplexním zajištěním služeb na všech tratích.

Doporučený věk děti od 7 let.

Mapy.cz + GPX:

Trasa D

Trasy

Dětské závody

Areál dětských závodů se nachází přímo na rozlehlé louce za podiem. Zde je vykolíkována přehledná trať s travnatým a převážně rovným povrchem. Pro rodiče nabízí skvělý rozhled při fandění vyvýšený val, či lávka pro pěší nad loukou.

Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky zvlášť.

Závodní okruh měří přibližně 800m až 1,1 km podle místních podmínek a obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. V cíli pak dostane každé dítě  účastnickou medaili na památku.

Děti na odrážedlech závodí na rovince rozumné délky, za vydatného fandění svých rodičů a sourozenců. Nejmenší cyklistický potěr, stejně jako děti v kategorii do 5 let, nejede na pořadí, a všechny děti jsou za svůj sportovní výkon oceněny na podiu.

Trasy

Doprovodný program

Díky bohatému celodennímu doprovodnému programu pro děti i dospělé a skvěle vybavenému zázemí i pro případ nepříznivém počasí můžete u nás nechat starosti všedních dnů za hlavou a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně s celou rodinou, včetně nejmenších dětí.

Zapojením se do různých soutěží můžete vyhrát velmi hodnotné ceny. Například na stánku ŠKODA AUTO se soutěží o zájezd na Tour de France, v dětské Modré zóně České spořitelny o dětské kolo Specialized, samotná registrace do závodu vám umožňuje tipovat ve Finálové hře, jejíž hlavní výhrou je osobní automobil ŠKODA od České spořitelny.

Areál Kolo pro život nabízí kromě užitečných služeb a stánků partnerů i prodejní zónu a bohatou nabídku občerstvení. Upomínkové předměty si můžete zakoupit v přívěsu Boutique Oficielle KPŽ.

Informace o dění po celý den poskytuje Infopoint KPŽ – Česko jede a nic důležitého vám neuteče ani díky všudypřítomnému hlasu moderátora. Pro slavnostní předávání cen slouží velké reprezentativní podium. Rozhodně vyčkejte v areálu až do konce na tombolu, ve které vás čekají hodnotné ceny.

Bike academy

Česká spořitelna Specialized Bike Academy vítá každého, kdo se chce zdokonalit v jízdě na kole nebo se třeba naučit úplné základy, to vše samozřejmě zdarma. Je určená jak dětem, tak dospělým, účast v závodech KPŽ není podmínkou a rádi naučíme nové věci i všechny příchozí návštěvníky. Pro ty máme připravené k zapůjčení kola a helmy. Výuku vedou přední čeští bikeři a instruktoři v čele s Kamilem Tatarkovičem a Janou Horákovou v předem stanovených časových blocích. Na Bike Academy navazuje Pumptrack Chupa Chups pro trénink rovnováhy, plynulosti jízdy a dalších dovedností. O výukovou školu je velký zájem, proto doporučujeme rezervovat si místo v konkrétním výukovém bloku předem prostřednictvím formuláře níže.

Jak se do bike academy přihlásit?

1. Vyber si čas, který ti vyhovuje
2. Klikni na pole ve sloupci rezervace
3. Vyplň rezervační formulář
Zaměření Čas Rezervace
Načíst další

Půjč si TOP kolo! V půjčovně Kolo pro život.

Služby

Prezence

Prezenční přívěs KPŽ je místo, které mnoho z vás navštíví v areálu jako první, a proto se nachází při hlavním vstupu do areálu. Zde si vyzvednete svůj startovní balíček, a nebo se na místě zaregistrujete do závodů. Úhrada startovného je možná i bezhotovostně. Případné problémy s registrací vyřešíte u okénka vedoucího registrace. Na dohled od prezence naleznete Info Point KPŽ – Česko jede.  Zde vám odpovíme na vaše dotazy nebo poradíme s tipy na další atraktivní program v okolí. Ztráty a nálezy hlaste, prosím, také zde.

Dětská zóna

Bezpečné a pohodlné zázemí i pro ty nejmenší děti poskytuje dětská zóna. Zastřešený stan s kobercem a široká nabídka her nabízí neomezené možnosti zábavy. Pro děti je zde vyhrazena extra toaleta a maminky s nejmenšími dětmi jistě ocení přebalovací pult. Vaše děti se zde také mohou zúčastnit v soutěži v kreslení – Namaluj si svůj dres. Nechybí nabídka občerstvení.

Další zábavu a soutěže pro děti jsou přichystány v Modré zóně České spořitelně pro děti, jejíž součástí je i skákací hrad se skluzavkou a trampolíny.

Díky Česká spořitelna Specialized Bike Academy nebo Pumptracku Chupa Chups se vaše dítě, ale také vy, můžete zdokonalit v jízdě na kole.

Mycí zóna

Mytí kol

K dokonalému servisu u nás patří mycí zóna pro kolaDEPO Kooperativa s dvanácti boxy vybavenými  profi wapkami, hadicemi a stojany, kde se vašemu biku dostane dokonalé očisty. Praktické jsou také plastové palety, na kterých můžete stát bez obav z toho, že si promáčíte cyklistické tretry nebo že si znovu ušpiníte kolo od bláta.

Sprchy

V zázemí můžete umýt nejen své kolo, ale také sebe. Pro závodníky jsou k dispozici dámské a pánské sprchyDEPO Kooperativa, s předehřátou vodou ve velkokapacitních nádržích. Nechybí ani pohodlné převlékárny pro muže a pro ženy zvlášť. K dispozici jsou také venkovní mycí žlaby sloužící k rychlému, zběžnému umytí.

Prádelna

Skutečnou vychytávkou KPŽ je unikátní mobilní Prádelna Whirlpool s nejmodernějšími pračkami a sušičkami. Milá obsluha zde vaše ušpiněné oblečení ze závodu převezme a označí prací pytlík číslem. Stejné číslo obdržíte pro účely vyzvednutí i vy. Než pojedete domů, stačí si vaše čisté a suché oblečení vyzvednout a odjíždět s výbavou připravenou na další trénink, vyjížďku nebo závod.

Servis kol

mechanickém DEPO Kooperativa, zeleném stanu technického servisu v areálu akce, působí zkušení a zruční mechanici, kteří ochotně a zdarma provedou běžné seřízení a malé opravy kola, abyste si závod mohli užít naplno, nebo kolo po akci odváželi opět v bezvadném stavu. Za odbornější zásahy a náhradní díly uhradíte pouze cenu spotřebovaného materiálu. Najdete zde také vítanou energetickou pomoc pro váš mobil – dobíjecí stanici.

Odborná  a rychlá pomoc je k dispozici i těsně před závodem na startu v Mechanickém depu České spořitelny.

Občerstvení

Hladem a žízní se u nás netrpí. Zájemci o stravování z pestré a chutné nabídky cateringu KPŽ, kteří ho nemají zahrnuté ve startovném (Trasa D, JTM a JT), si ho mohou na místě dokoupit. Úhrada je možná i bezhotovostně. Jídlo si v klidu a pohodě vychutnáte v prostorné zastřešené jídelně Modrá zóna České spořitelny.

Další stravovací možnosti nabízí naše „Hospoda“ s bohatou nabídkou grilovaných specialit i rychlého občerstvení. Široká nabídka nealkoholických nápojů i točeného piva je samozřejmostí.

Nechybí ani kvalitní nabídka kávy, ať už z pojízdné kavárny Costa Coffee , nebo z kavárny s dortíky v Modré zóně České spořitelny. Nabídku doplňují další stánkaři nabízející třeba točenou zmrzlinu, zdravé čerstvé smoothie, nebo regionální speciality.

Zdravotní péče

Zajištění zdravotnické pomoci je pro nás na prvním místě, jezděte ale prosím tak, abyste tuto pomoc nepotřebovali. V případě úrazu nebo jiných zdravotních obtíží na trati je vám připravený kdekoliv pomoci Záchranný systém 211 pod patronátem Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. Mobilní systém se zdravotním personálem poskytuje rychlou první pomoc v terénu,  přepravu zraněného k sanitnímu vozu či do areálu, včetně odvozu kola na svozných sáních. V areálu je připravena dobře vybavená ošetřovna s odborným personálem. V místech občerstvovacích stanic na trasách závodů si můžete vyžádat lékárničku se základním vybavením pro případ malých poranění.

Bezpečná zóna

Abyste při celodenním programu na KPŽ měli volné ruce a nemuseli se o své kolo či věci obávat, můžete si vše uložit, opakovaně, zdarma a po celý den, do hlídané Bezpečné zóny DEPO Kooperativy. Díky dobrému systému a bezchybné evidenci se o své kolo či batoh po zbytek den už nemusíte starat.

Nenechávejte své kolo a věci nikde ležet, nenechávejte je bez dozoru na stojanech, nebo po závodě na parkovišti upevněné v nosičích kol na autech. V absolutním bezpečí jsou pouze v Bezpečné zóně DEPO Kooperativa.

Sportovní služby

Aby byl váš sportovní výkon v závodě co nejlepší, je pro vás připravena řada užitečných sportovních služeb. Záleží jen na vás, zda je využijete.

Před závodem se můžete od 10 hod. poradit, rozcvičit a rozjet pod odborným vedením instruktorů tréninkového centra Alltraining.cz.

Při závodě lze využít služeb Chytrých trasérů, vodičů jejichž úkolem je pomáhat na závodních trasách se správným rozložením sil a udržením tempa pro dosažení stanoveného výsledku.

Pokud si chcete užít den a péči jako cyklistický profesionál, zkuste soutěžit o zapojení se do programu SuperBiker.

Váš výsledek ovlivní i správně načasované doplnění energie formou nutričních doplňků. Doporučený výživový plán pro závod, od předního českého výrobce výživových doplňku, společnosti Nutrend. 

(doplnit jpg s odkazem na stažení PDF)

Nezapomeňte průběžně doplňovat tekutiny, v cíli pro každého závodníka máme láhev pramenité vody Rajec nebo nealkoholický Birell.

Praktické informace

Jak na místo

Areál se nachází v obci Dobřichovice, na prostorné louce u řeky Berounky, při ulici 5. Května.  Nad areálem prochází lávka pro pěší, spojující Dobřichovice se Všenory, které leží naproti přes řeku.

GPS: 49°55'42.183"N 14°16'51.394"E

Pokud pojedete od Prahy, máte na výběr dvě trasy. První je příjezd po hlavní silnici 115 přes Radotín a Černošice do Dobřichovic. Tento příjezd bývá v době konání akce ucpaný auty kvůli několika železničním přejezdům s velmi frekventovanou dopravou.

Vyhněte se kolonám a zvolte druhou cestu z Prahy po Strakonické R4, směrem na Příbram. Na začátku silnice, v Jílovišti, sjeďte na sjezdu č.9 a pokračujte přes Všenory do Dobřichovic. Za nádražím ve Všenorech, u kterého se nalézá záchytné parkoviště pro rodiče s dětmi, uvidíte přes řeku areál zázemí. Přes most se dostanete do Dobřichovic, dále následujte pokyny pořadatelů či navigační cedule, které vás dovedou k hlavnímu parkovišti v nedalekých Letech.

Tato cesta platí i pro účastníky přijíždějící po Strakonické z druhého směru (od Příbrami).

Až téměř k areálu se dostanete velmi pohodlně vlakem ze Smíchovského nádraží. Vlaková stanice Dobřichovice se nachází přímo naproti areálu přes řeku.

Pro příjezd do areálu a na parking sledujte žluté navigační cedule Kolo pro život.

Naplánovat trasu

Parkování

Areál zázemí v Dobřichovicích je pro potřeby akce KPŽ téměř dokonalý, jen parkovací plochy nejsou úplně v těsné blízkosti areálu, jak je jinak zvykem. Nezapomeňte na to při plánování času příjezdu a přijeďte s větším předstihem.

Hlavní parkoviště (parking 3) pro účastníky se nachází pod mostem u Berounky v Letech u Prahy. Pro pamětníky - je to stejné parkoviště, na kterém se parkovalo při konání tohoto závodu v Letech. Je určeno pro dospělé závodníky bez dětí. Do areálu zázemí , k prezenci a na start je to odtud cca 2,5 km. Parkoviště je po dobu konání závodu hlídáno Městskou policií.

Parkování (parking 4) u vlakového nádraží Dobřichovice, naproti areálu přes řeku Berounku, je vyhrazeno především pro rodiny s dětmi. Stejně tak Parking P1 a P2 za benzínkou v Letech. 

Možnosti parkování přímo u areálu v Dobřichovicích jsou velmi omezené. Prosíme, neparkujte na trávnících u domů a na ulici 5. května, kde bude hromadný start a projede tudy závod. Zde zaparkovaná auta budou odtažena. Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby a sledujte navigační cedule na parkoviště, a z parkovišť do areálu.

Mapa areálu

Mapa areálu ČT Trans Brdy

Ubytování

Nejbližší ubytování nabízí Pivotel MMX, který leží  pouhých 1,5 km od areálu, přímo v obci Lety.

Pivotel MMX, Dobřichovická 452, 252 29 –  Lety

Najít ubytování v místě závodu

Kontakty

Hlavní organizátor:

TRANSBRDY o.s.
Na Návsi 15
252 29 – Dobřichovice u Prahy

 

Spoluorganizátor:

Kolo pro život, z.s. ve spolupráci s městem Dobřichovice
Na Florenci 1332/23
110 00 - Praha 1

Tel: +420 721 719 537
Email: info@kolopro.cz

Další informace

PARTNEŘI PRO TENTO ZÁVOD

Fotogalerie

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.