15. 9. 2020

Tipy na výlety a zážitky v Plzni a Plzeňském kraji

Jedete tuto sobotu 19. 9. na Plzeňskou 50 a chcete cyklistický zážitek spojit s výletem nebo vycházkou do zajímavých míst „Města piva“ a jeho okolí? Pak se nechte inspirovat našimi tipy na výlety, které jsme připravili ve spolupráci s agenturou CzechTourism a projektem Vidět a zažít #světovéČesko.

Tipy na výlety a zážitky v Plzni a Plzeňském kraji

Evropské hlavní město kultury pro rok 2015 má historické centrum s barokními a renesančními domy, najdete tu i pár uliček jako vystřižených ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Od roku 1842 se tu vaří skvělé pivo Pilsner Urquell, které Plzeň proslavilo po celém světě.

Co musíte vidět v hlavním městě piva
Vydejte se do pivovaru, kde se zrodila pivařská legenda – Plzeňský Prazdroj, spodně kvašený světlý ležák plné zlaté barvy a středně hořké chuti s výrazným aroma žateckého chmele, od roku 1898 registrovaný pod ochrannou známkou Pilsner Urquell. Prohlídková trasa vede místy, kde se od počátku vyrábí, v prohlídce je zahrnuta i návštěva historických pivovarských sklepů a ochutnávka. Musíte navštívit i plzeňské Pivovarské muzeum, kde se vám představí pivo v běhu staletí až do současnosti.

 

Koho byste měli znát z loutkových divadelních představení
K nejznámějším plzeňským „rodákům“ patří loutky Spejbla (*1920) a Hurvínka (*1926). Jejich duchovním otcem byl Josef Skupa (1892–1957), který právě v Plzni Divadlo Spejbla a Hurvínka založil. Hold tvůrci nejznámějších českých loutek vzdává pomníček v plzeňských Šafaříkových sadech poblíž historické budovy Západočeského muzea, ale se Spejblem, Hurvínkem a dalšími hrdiny oblíbených loutkových divadelních představení se můžete seznámit také v Muzeu loutek přímo na hlavním plzeňském náměstí.

Cestovatelská potěšení města Plzeň
Místem, kde se vás nedotknou rozmary počasí a které přitom není skryté pod střechou, je středověké plzeňské podzemí. V bývalých továrních halách plzeňské Škodovky čeká na všechny zvídavé návštěvníky Techmania Science Center s řadou interaktivních exponátů. Nevšedním zážitkem je rovněž prohlídka Velké synagogy, největší v České republice, druhé největší v Evropě a po jeruzalémské a budapešťské třetí největší na světě. V interiéru s vynikající akustikou se pořádají koncerty a výstavy.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/plzensko-a-cesky-les/plzensko/plzen

Plzeňská Zoo se loučí s létem
Užijte si sobotu mezi zvířátky! Zoologická a botanická zahrada města Plzně byla letos po oba hlavní letní měsíce plná prázdninových návštěvníků. Se začátkem školního roku se navrací do zoologické a botanické zahrady v plném rozsahu víkendový doprovodný program. Druhý víkend patřil milovníkům podzimních květin, další sobota a neděle bude na statku Lüftnerka ve znamení tradičních řemesel a lidových dovedností. Oblíbený běh Kilometrovkou se psy se uskuteční v sobotu 26. 9. 2020.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/nahlednete-do-soukromi-rostlin-v-plzenske-zoo

Výlety pro samotáře na Plzeňsku: ticho a samota Českého lesa
Doslova do jiného světa vstoupíte v Českém lese, který stojí stranou hlavního zájmu turistů. Je to kraj zaniklých vesnic a sklářských hutí, hlubokých lesů a prosluněných pasek. V nejzápadnějším cípu, kam se vůbec můžete dostat, objevíte v lesích zapomenutý zámek či legendární místo zdejších sklářů. Český les. Nepatří mezi turistické magnety, a přesto tu doslova na každém kroku narazíte na zajímavé památky.

 
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/vylety-pro-samotare-na-plzensku-ticho-a-samota-ces

#světovéČesko a evropský unikát v podobě Červeného jezírka
Na severním Plzeňsku, mezi Horní Břízou a Kaceřovem najdete Hromnické jezírko, kterému se také říká Červené, a to pro jeho tmavé zabarvené dočervena, které způsobují sloučeniny železa. Voda jezírka je slabým roztokem kyseliny sírové, je proto sterilní a bez života. V Evropě se jedná o unikátní přírodní jev, ve světě však najdeme možná ještě bizarnější hříčky přírody – například neonově žluté jezero Wai-O-Tupu na Novém Zélandu, jehož vznik také souvisí se sírou.Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/svetovecesko-a-evropsky-unikat-v-podobe-cerveneho

#světovéČesko plzeňské trojhradí
Co láká k výletům do jihozápadních Čech? Skvělé plzeňské pivo, nádherná šumavská příroda a k tomu třeba některý z hradů Šumavského trojhradí: vyberete si Rabí, Velhartice nebo Kašperk? Právě ten poslední, nejvýše položený královský hrad u nás s oslnivým výhledem do okolí, leckomu připomíná Dunluce Castle na severním pobřeží Irska.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/svetovecesko-a-plzensky-kraj

#světovéČesko a mohyly jako od starých Mayů
Na Šlovickém vrchu u Dobřan vznikla nová přírodní rezervace, kde se spokojeně zabydlelo další stádo divokých koní. Podívat se na ně můžete z nové vyhlídky, která vyrostla nedaleko. Ani nepotřebujete nijak bujnou fantazii, aby vám připomněla stavby dávných Inků či Mayů.Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/svetovecesko-a-mohyly-jako-od-starych-mayu

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.