Závodní trasy

Otestuj svou formu nebo vyzvi parťáka

Závodní trasy seriálu Kolo pro život jsou určené cyklistům, kteří jezdí na horském kole častěji. Náročnost jednotlivých tras se liší a je dána délkou a profilem. Na všech trasách se snažíme eliminovat souběh účastníku s nezávodními distancemi. 

časový limit na těchto trásach je stanoven tak, aby i méně zdatní cyklisté zvládli trasu projet v klidnějším tempu. 

Na všech trasách se můžete spolehnout na bezvadné organizační zajištěníobčerstvení a v neposledním řadě na zajištění první pomoci prostřednictvím unikátního CARDION záchranného sytému KPŽ.

Závodní trasy KPŽ jsou označeny písmeny A, B, C, O. Tato písmena najdete kromě značek na trati i na startovním čísle. Trasy jsou dále odlišeny barevně. Trasa A – červenátrasa B – tmavě modrátrasa C – žlutá a Trasa O Obr Drásal zelená.

 

 Náročnost jednotlivých tras se liší jak délkou tak terénem v jednotlivých lokalitách konání.

Charakteristika závodních tras

Trasa A: délka nad 90 km

Trasa O: délka nad 150 km

Dlouhé maratony s velkým převýšením najdeš pouze na Bikemaratonu Drásal. Předpokladem pro zvládnutí těchto tras je skvěle osvojená technika ovládání kola, kvalitní trénink a dlouhodobá fyzická a technická příprava. Nezapomeň také na nástrahy počasí. Správná volba oblečení i pitný a jídelní režim jsou dalšími předpoklady k tomu, abys úspěšně projel cílem. Časový limit pro dojezd činí téměř 12 hodin pro trasu A a 15 hodin pro trasu O.

Trasa B / DLOUHÁ délka 50–65 km

Trasa B je nejoblíbenější tratí seriálu Kolo pro život. Je rychlá a atraktivní. Trať je většinou vedena po širokých lesních a polních cestách, které jsou proloženy i techničtějšími pasážemi. K dokončení není třeba žádných výjimečných jezdeckých dovedností. Je ale dobré mít už něco takzvaně „najeto“. Časový limit pro dojezd je 5 hodin, ale průměrný účastník trasu zvládne za 3,5 hodiny.

Trasa C / KRÁTKÁ délka 35–40 km

„Céčko“ je obvykle vedeno společně s trasou B a ve vhodném místě je zkráceno na požadovanou délku. Je to jediná trasa, na které mohou v KPŽ závodit i kadeti a kadetky (M 13–16 let, Ž 13–16 let). Trasa C poskytuje optimální podmínky rekreačním cyklistům, kteří si chtějí užívat dobře značenou, sjízdnou a bezpečnou trať, kde si zvolí vlastní tempo, ale užijí si také závodní atmosféru. Časový limit je zde stanoven obvykle kolem 4,5 hodiny.

 Trasu G (gravel bike) najdete pouze na vybraných závodech.

Trasa G: délka 40–50 km

Tato trasa slouží pro závod gravel biků. Kombinuje asfaltové, štěrkové a lesní zpevněné úseky. Volba šířky plášťů je na individuální úvaze závodníka, nesmí však překročit šířku 48 mm a závod je možné absolvovat i na cyklokrosovém kole. Trasa je zařazena jen na vybraných závodech KPŽ. 

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
PartneřiČeská spořitelna
211
Nutrend
lawi
T-mobile
Oficiální DodavateléBeko
Playstation
Znovín Znojmo
Harfa
MTBiker
TKF
Birell
Alltraining
Austria
Sporthelp
Pan Pompo
Tchibo
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
GIANT
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiSportcz
Impuls
Sport
iDnes Premium
Mediální Partneřimtbs.cz
Cyklistickey
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS NOVE
Kudy Z nudy černé