Den na Kole pro život

Rádi Ti přehledně vysvětlíme, jak to u nás chodí.

Podívej se s námi, jak vypadá den na KPŽ. 

Parkoviště

Na všech závodech máte zajištěno parkování zdarma v dostupné vzdálenosti od zázemí. Na stránce každé jednotlivé akce se pak včas dozvíš detaily o případných uzavírkách a objížďkách. Pokud máš zajištěno VIP parkoviště, stačí sledovat navigace "VIP PARKING" nebo se zeptat obsluhy parkoviště. 

Infopoint

Centrální mozek každého areálu. Poznáš ho jednoduše podle popisků "infopoint", nachází se většinou uprostřed zázemí. Zjistíš zde úplně vše, co by se Ti mohlo hodit. Zde prosím hlas případné ztráty a nálezy či jakékoliv jiné problémy. 

Pro kontrolu kola před závodem využijte bezplatný servis DEPO Kooperativy v areálu, s malými závadami těsně před startem pomůže servisman ve stánku Mechanické depo České spořitelny přímo na startu.

Služby před závodem

Ještě než si půjdeš pro startovní číslo, máme pro Tebe několik vychytávek. Pokud sis zarezervoval kolo online v našem eshopu, vyzvedni si ho v půjčovně KPŽ. Před startem doporučujeme návštěvu toalet :) V DEPO KOOPERATIVA si můžeš uschovat cennosti.

Prezence

Startovní balíček (startovní číslo, stahovací pásky na číslo, lístek na jídlo a pití a lístek na T-Mobile kolo štěstí si vyzvedneš při vstupu do areálu akce na prezenci v přívěsu v barvách Kolo pro život. Výdejní okna jsou rozdělena pro předem přihlášené podle tras, pro nové přihlášky na místě (s možností bezhotovostní platby) a pro dětské závody. Prezentuj se raději včas, nejpozději 30 min. před startem trasy. 

U prezence je nástěnka s informacemi o závodě, seznamem přihlášených, mapou tras a plánkem zázemí.

Dětské závody NOVA Junior Trophy

Sobotní dopoledne (9 – 12.00) patří obvykle dětem v rámci závodů NOVA Junior Trophy. Soutěží se na vyznačeném okruhu v blízkosti zázemí v 5 věkových kategoriích, zvlášť dívky a kluci.

Nebojte se děti povzbudit! Na místě je moderátor Lukáš Beděrka a spousta zábavy. 

Na vybraných závodech je pro děti vypsán závod NOVA Junior Trophy Marathon, který vede po trase D.

DEPO KOOPERATIVA

Nepostradatelné služby pro závodníky nabízí DEPO Kooperativa, které v areálech závodů poskytuje zdarma technický servis před závodem, sprchy s teplou vodou, mycí boxy na kola a hlídanou bezpečnou zónu pro úschovu kol a případně malých zavazadel. Stačí jen přijet na akci se svým kolem a soustředit se na skvělý zážitek, vše ostatní je pro vás zařízeno a po akci můžete odjet klidně třeba na nějakou další společenskou akci.

Trasy na Kole pro život

Na každé akci jsou připraveny minimálně 3 různě dlouhé a obtížné trasy - hlavní maratonská trasa B, kratší závodní trasa C, a nezávodní vyjížďka trasa D - Family jízda pro sváteční jezdce, rodinné týmy, seniory i bikery se zdravotním omezením nebo cyklisty na elektrokolech. Starty jednotlivých tras se mohou lišit, věnuj proto pozornost propozicím a přijď na start včas.

Na startu se zařaď do startovního bloku podle svého startovního čísla. Hlavní závod zavede na trasu zaváděcí vůz ŠKODA AUTO. Trasy jsou přehledně značeny originálními cedulemi KPŽ, vápnem, barvou na asfaltech a tzv. mlíkem. Na nepřehledných a nebezpečných úsecích asistují označení dobrovolníci, hasiči, Policie ČR a městská policie.

Služby na trati

Využij také skvěle zásobené občerstvovací stanice, vč. produktů sportovní výživy Nutrend.

V případě úrazu na trati je připravený kdekoliv pomoci mobilní Cardion Záchranný systém KPŽ. Důležitá čísla pro zavolání první pomoci či pořadatele najdeš na startovním čísle, na druhé straně doporučujeme vyplnit důležité osobní údaje.

V cíli

Ihned po dojezdu do cíle dostane každý účastník lahev pramenité vody Rajec. V případě drobných poranění navštivte Cardion ošetřovnu KPŽ. Své umístění najdeš na výsledkové tabuli časomíry a na stránkáck Sportsoft.cz. 

Po závodě

Po závodě Ti přijde e-mail a SMS s vašimi neoficiálními výsledky, oficiální bodový zisk, fotografie z trati, tisk diplomu a další služby..

Zážitky ze závodu Ti připomeneme na webu KPŽ, facebooku KPŽ a NOVA Junior Trophy i v reportáži v následujícím týdnu na NOVA SPORT. Sledujte nás také na Instagramu a YouTube.

Občerstvení

Velký výběr teplých jídel nabízí catering Kolo pro život. Po celý den se můžete občerstvit a zrelaxovat v jídelní zóně STRABAG a v řadě dalších stánků s občerstvením.

K dispozici jsou i opalovací lehátka a relax zóna vedle jídelny.

Doprovodný program

Pro děti a dospělé je připraven nabitý doprovodný program a soutěže na stáncích partnerů, zábavná výuka jízdy na kole v T-Mobile Adventure parku i rozsáhlá Dětská zóna ZP MV ČR. Prodej sportovního i jiného zboží je možný v prodejních stáncích partnerů, oficiální reklamní předměty seriálu a trička k závodu zakoupíte v oficiálním Boutique KPŽ.

Slavnostní vyhlášení vítězů vybraných kategorií a tras, a T-Mobile kolo štěstí probíhá na velkém pódiu, zvlášť pro děti a dospělé. Připravené jsou krásné ceny.

 

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
PartneřiČeská spořitelna
211
Nutrend
lawi
T-mobile
Oficiální DodavateléBeko
Playstation
Znovín Znojmo
Harfa
MTBiker
TKF
Birell
Alltraining
Austria
Sporthelp
Pan Pompo
Tchibo
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
GIANT
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiSportcz
Impuls
Sport
iDnes Premium
Mediální Partneřimtbs.cz
Cyklistickey
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS NOVE
Kudy Z nudy černé