Dětské trasy

Sport a hlavně zábava pro všechny děti

Na všech akcích seriálu Kolo pro život je pro děti nachystaný bohatý celodenní sportovní program. Připraveny jsou atraktivní závodní trasy i nesoutěžní rodinné cyklistické vyjížďky pro děti každého věku a výkonnosti, stejně jako doprovodný program plný zábavné výuky jízdy na kole a různých her a soutěží o atraktivní ceny. To své si u nás najde každé dítě, ať již má závodní ambice, nebo jezdí na kole „jen“ pro radost. Naším hlavním cílem je, aby si to u nás užil opravdu každý. Přátelská atmosféra a kamarádské prostředí jsou stejně důležité jako profesionální organizace a to, že dětem se nic nestane.

ČT :D Junior Trophy

Celodenní dopolední závody Junior Trophy se konají pod patronátem dětského kanálu veřejnoprávní televize ČT:D. Jsou určené dětem od 1 roku do 13 let, včetně nejmenších benjamínků na odrážedlech.

Konají se v bezprostřední blízkosti zázemí závodů, aby měli rodiče své ratolesti hezky na očích a mohli jim po celou dobu naplno fandit a psychicky je podpořit. Trasu tvoří bezpečný, ale atraktivní, přehledně vyznačený okruh dlouhý cca 1 km, který naplno využívá specifika dané lokality. Povrch tak může být zcela rovný a travnatý, stejně jako se klikatit mezi stromy po lesních cestičkách. Každý závod je jiný a nuda u nás rozhodně nehrozí.

Aby byly závody bezpečné a regulérní, startují chlapci a děvčata zvlášť, v časovém pořadí od nejstarších po nejmladší děti.

Kategorie a časy startů:

žákyně 12 - 13 let      9:00
žáci 12 - 13 let            9:00
žákyně 10 - 11 let      9:30
žáci 10 - 11 let            9:55
žákyně 8 - 9 let        10:20
žáci 8 - 9 let              10:40
žákyně 6 - 7 let        11:00
žáci 6 - 7 let              11:15
děvčata do 5 let       11:30
kluci do 5 let             11:40
odrážedla děvčata   11:50
odrážedla kluci         11:50

Závody Junior Trophy se konají vždy dopoledne a jsou určeny dětem od 1 roku do 13 let.

Pro nejmenší děti na odrážedlech je připravena bezpečná a přehledná rovinka rozumné délky, na jejímž konci čeká kromě fandících rodičů na každého i bezprostřední odměna za zdolání tras. Stejně tak čeká odměna, bez ohledu na umístění, na všechny děti startující v nejmladší kategorii do 5 let – pamětní medaili v unikátním designu každého závodu pověsíme v cíli na krk úplně každému dítěti.

Obtížnost tras pro starší věkové kategorie se zvyšuje přidáním počtu závodních okruhů, na vybraných závodech jsou pro ně na trati zakomponovány umělé nebo přírodní překážky. Ti, kdo si na jejich překonání netroufají, mají ale vždy možnost překážku bezpečně objet. Pokud si naopak chce někdo překážky předem natrénovat, může navštívit Bike Academy v místě a nechat si od instruktorů poradit, jak překážku správně zdolat.

A je odstartováno! Kdo bude v cíli první?

ČD Cargo Junior Trophy Marathon

Pro děti ve věku 8 až 16 let jsou na vybraných akcích připraveny trasy dětských maratonů: ČD Cargo Junior Trophy Marathon. Trasy kopírují tratě atraktivních nezávodních vyjížděk trasy D – Family jízdy a čekají na vás na vybraných akcích KPŽ. Vždy na nich myslíme na bezpečnost mladých závodníků. Trasy v délce 15–20 km jsou pestré, plné zajímavých míst a výhledů do přírody, střídají se na nich různé povrchy a nechybí dobře vybavená občerstvovací stanice. 

Pokud si rodič přikoupí startovné na Family jízdu, má možnost jet s dětmi na trasu D jako doprovod (nechá si číslo označit kolečkem doprovod). Stává se z něho zároveň  mechanik, fanda a rádce v jednom. Tito závodníci se řadí do prvního koridoru, do druhého doprovod. Do třetího pak účastníci Family jízdy.

Rodinná pohoda na Family jízdě

Děti, které nechtějí závodit, se po stejných trasách mohou projet v nezávodním tempu spolu s rodiči v rámci nesoutěžní pohodové Family jízdy. Pokud startují zároveň na dětských závodech, mají startovné zdarma.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.