Závodní trasy "race"

Z řady různorodých tratí si vybere každý

Závodní trasy seriálu Kolo pro život jsou určené cyklistům, kteří jezdí na horském kole častěji. Pro všechny závodní trasy je už třeba mít alespoň něco naježděno. Náročnost jednotlivých okruhů se liší a je dána délkou trasy a terénem v lokalitě závodu. Na těchto trasách se nepotkáš se začátečníky, dětmi ani s cyklovozíky. Kvůli bezpečnosti se také snažíme, aby se trasy navzájem nekřížily nebo nekryly s nesoutěžními trasami, označenými písmenem D a oranžovou barvou.

I závodní trasu však lze projet v klidnějším tempu s přáteli. Je na každém závodníkovi, s jakými ambicemi se na start postaví a jaké cíle si stanoví. Ovšem pro každou trasu je stanoven časový limit.

Na všech trasách se můžete spolehnout na bezvadné organizační zajištěníobčerstvenítechnický servis na trati a v neposledním řadě na zajištění první pomoci prostřednictvím unikátního CARDION záchranného sytému KPŽ.

Závodní trasy KPŽ jsou označeny písmeny A, B, C, G, O. Tato písmena najdete kromě značek na trati i na startovním čísle. Trasy A, B, C jsou dále odlišeny barevně. Trasa A – červenátrasa B – tmavě modrátrasa C – žlutáTrasu G (gravel bike) najdete pouze na vybraných závodech a je světle modrá, trasa O patří Obr Drásalovi a najdete ji pouze na této akci.

 

 Náročnost jednotlivých tras se liší jak délkou tak terénem v jednotlivých lokalitách konání.

Charakteristika závodních tras

Trasa A: délka nad 100 km

Trasa O: délka nad 150 km

Dlouhé maratony s velkým převýšením najdeš pouze na Bikemaratonu Drásal. Předpokladem pro zvládnutí těchto tras je skvěle osvojená technika ovládání kola, kvalitní trénink a dlouhodobá fyzická a technická příprava. Nezapomeň také na nástrahy počasí. Správná volba oblečení i pitný a jídelní režim jsou dalšími předpoklady k tomu, abys úspěšně projel cílem. Časový limit pro dojezd činí téměř 12 hodin pro trasu A a 15 hodin pro trasu O.

Trasa B: délka 50–65 km

Trasa B je nejoblíbenější tratí seriálu Kolo pro život. Je rychlá a atraktivní. Trať je většinou vedena po širokých lesních a polních cestách, které jsou proloženy i techničtějšími pasážemi. K dokončení není třeba žádných výjimečných jezdeckých dovedností. Je ale dobré mít už něco takzvaně „najeto“. Časový limit pro dojezd je 5 hodin, ale průměrný účastník trasu zvládne za 3,5 hodiny.

Trasa C: délka 35–40 km

„Céčko“ je obvykle vedeno společně s trasou B a ve vhodném místě je zkráceno na požadovanou délku. Je to jediná trasa, na které mohou v KPŽ závodit i kadeti a kadetky (M 14–16 let, Ž 14–16 let). Trasa C poskytuje optimální podmínky rekreačním cyklistům, kteří si chtějí užívat dobře značenou, sjízdnou a bezpečnou trať, kde si zvolí vlastní tempo, ale užijí si také závodní atmosféru. Časový limit je zde stanoven obvykle kolem 4,5 hodiny.

 Trasu G (gravel bike) najdete pouze na vybraných závodech.

Trasa G: délka 40–50 km

Tato trasa slouží pro závod gravel biků. Kombinuje asfaltové, štěrkové a lesní zpevněné úseky. Volba šířky plášťů je na individuální úvaze závodníka, nesmí však překročit šířku 48 mm a závod je možné absolvovat i na cyklokrosovém kole. Trasa je zařazena jen na vybraných závodech KPŽ.

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Česká spořitelna
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
PartneřiNutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Birell
VLS
CST TIRES
Cafe Reserva
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCEOrbea
TREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Deník.cz
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
Austria Tourism
Asociace Krajů České republiky
za podporyČEZ
Marketingový partnerSport Invest