Závodní trasy RACE

Otestuj svou formu nebo vyzvi parťáka

Závodní trasy seriálu Kolo pro život jsou určené cyklistům, kteří jezdí na horském kole častěji a jsou trénovaní. Pro všechny závodní trasy je už třeba mít alespoň něco naježděno. Náročnost jednotlivých okruhů se liší a je dána délkou trasy a terénem v lokalitě závodu. Na těchto trasách se nepotkáš se začátečníky, dětmi ani s cyklovozíky. Kvůli bezpečnosti se také snažíme, aby se trasy navzájem nekřížily nebo nekryly s nesoutěžními trasami, označenými písmenem D a oranžovou barvou.

I závodní trasu však lze projet v klidnějším tempu s přáteli. Je na každém závodníkovi, s jakými ambicemi se na start postaví a jaké cíle si stanoví. Ovšem pro každou trasu je stanoven časový limit.

Na všech trasách se můžete spolehnout na bezvadné organizační zajištěníobčerstvenítechnický servis na trati a v neposledním řadě na zajištění první pomoci prostřednictvím unikátního CARDION záchranného sytému KPŽ.

Závodní trasy KPŽ jsou označeny písmeny A, B, C, G, O. Tato písmena najdete kromě značek na trati i na startovním čísle. Trasy A, B, C jsou dále odlišeny barevně. Trasa A – červenátrasa B – tmavě modrátrasa C – žlutáTrasu G (gravel bike) najdete pouze na vybraných závodech a je světle modrá, trasa O patří Obr Drásalovi a najdete ji pouze na této akci.

 

 Náročnost jednotlivých tras se liší jak délkou tak terénem v jednotlivých lokalitách konání.

Charakteristika závodních tras

Trasa A: délka nad 90 km

Trasa O: délka nad 150 km

Dlouhé maratony s velkým převýšením najdeš pouze na Bikemaratonu Drásal. Předpokladem pro zvládnutí těchto tras je skvěle osvojená technika ovládání kola, kvalitní trénink a dlouhodobá fyzická a technická příprava. Nezapomeň také na nástrahy počasí. Správná volba oblečení i pitný a jídelní režim jsou dalšími předpoklady k tomu, abys úspěšně projel cílem. Časový limit pro dojezd činí téměř 12 hodin pro trasu A a 15 hodin pro trasu O.

Trasa B / DLOUHÁ délka 50–65 km

Trasa B je nejoblíbenější tratí seriálu Kolo pro život. Je rychlá a atraktivní. Trať je většinou vedena po širokých lesních a polních cestách, které jsou proloženy i techničtějšími pasážemi. K dokončení není třeba žádných výjimečných jezdeckých dovedností. Je ale dobré mít už něco takzvaně „najeto“. Časový limit pro dojezd je 5 hodin, ale průměrný účastník trasu zvládne za 3,5 hodiny.

Trasa C / KRÁTKÁ délka 35–40 km

„Céčko“ je obvykle vedeno společně s trasou B a ve vhodném místě je zkráceno na požadovanou délku. Je to jediná trasa, na které mohou v KPŽ závodit i kadeti a kadetky (M 14–16 let, Ž 14–16 let). Trasa C poskytuje optimální podmínky rekreačním cyklistům, kteří si chtějí užívat dobře značenou, sjízdnou a bezpečnou trať, kde si zvolí vlastní tempo, ale užijí si také závodní atmosféru. Časový limit je zde stanoven obvykle kolem 4,5 hodiny.

 Trasu G (gravel bike) najdete pouze na vybraných závodech.

Trasa G: délka 40–50 km

Tato trasa slouží pro závod gravel biků. Kombinuje asfaltové, štěrkové a lesní zpevněné úseky. Volba šířky plášťů je na individuální úvaze závodníka, nesmí však překročit šířku 48 mm a závod je možné absolvovat i na cyklokrosovém kole. Trasa je zařazena jen na vybraných závodech KPŽ. 

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
ZA PODPORYPPF
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
Partneři211
Česká spořitelna
Balíkovna
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
Oficiální DodavateléBeko
Alpa
Playstation
TKF
Birell
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Dermacol
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
Orbea
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální PartneřiVelo
mtbs.cz
Trenujeme
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS
Marketingový partnerSport Invest