Desátá zastávka série Kolo pro život míří do Chrudimi

Autor

Seriál Kolo pro život čeká tento víkend již 10. zastávka letošního ročníku. Atraktivní závod Manitou Železné hory CARDION se jezdí už od roku 2000 a řadí se k nejnavštěvovanějším podnikům v rámci kalendáře cyklistické MTB série. Oblíbená akce zamíří do Chrudimi v sobotu 21. srpna, na programu jsou dvě závodní trasy i pohodové jízdy pro rodiny s dětmi.   

Desátá zastávka série Kolo pro život míří do Chrudimi

„Manitou Železné hory CARDION je jedním z nejstarších amatérských MTB závodů u nás, součástí kalendáře seriálu Kolo pro život je od samého začátku. Atraktivitu mu dodává zejména start z historického Resselova náměstí a úvodní pasáž, kdy závodníci zdolávají Široké schody,“ popisuje Tomáš Pravenec ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport.


Místo startu pro hlavní závody na trasách B a C je totožné, délka i převýšení se liší. Zatímco účastníky béčka čeká porce 65 kilometrů s převýšením přes 1300 metrů, závodníci na trase C se vydají na 39kilometrový okruh s převýšením okolo 550 metrů. Obě tratě jsou plné zajímavých technických pasáží, dlouhých výjezdů i sjezdů a nádherného krajiny Železných hor. 


Nezávodní Family jízda určená rodinám s dětmi nabízí 19kilometrovou projížďku s minimálním převýšením a je vhodná pro děti od 7 let. Zázemí vyroste u ploché dráhy za Gymnáziem Josefa Ressela. 


Součástí programu jsou bohaté doprovodné aktivity pro děti (malování na obličej, fotokoutek, T-Mobile Adventure zóna) i cyklistické zápolení NOVA Junior Trophy. 


Zájemci o závod Manitou Železné hory CARDION se mohou registrovat zde na oficiálních stránkách projektu, kde najdou doplňující informace ke všem závodům, včetně map a startovacích časů. Seriál Kolo pro život pokračuje třetím víkendovým festivalem 4. a 5. září ve Znojmě.  
 

Tipy na výlety a zážitky v Chrudimi a okolí
Autor

Jedete tuto sobotu na „Manitoučko“ do Chrudimi? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktivity v okolí dějiště závodu, které jsme připravili ve spolupráci s agenturou CzechTourism a projektem Vidět a zažít #světovéČesko. V přívětivé krajině Železných hor nic není vysoko ani daleko a všechno máte na dosah ruky. Skanzeny, muzea, vápenky, staré mlýny a nejrůznější expozice vám představí zdejší bohaté řemeslné tradice, například hrnčířství a výrobu loutek a hraček. Skvělým místem pro odpočinek je okolí přehrady Seč.

Pokračovat ve čtení

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Česká spořitelna
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
PartneřiNutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Birell
VLS
CST TIRES
Cafe Reserva
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCEOrbea
TREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Deník.cz
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
Austria Tourism
Asociace Krajů České republiky
za podporyČEZ
Marketingový partnerSport Invest