Jezdit na kole, to nejde jen tak „HALABALA“ - POJEĎTE NA KEMP FTVS s mistry

Autor

Při jízdě na kole je nejdůležitější si ji užít! Možná se ale také chcete posunout o level výše, ať už v samotné technice jízdy nebo výkonnosti. Jak na to? Ve kterých momentech a kde děláte chybu? Co byste měli více řešit? Chcete současně potkat nové přátele, kterým v žilách koluje cyklistická krev a poznat mistry píšící cyklistickou historii? Případně máte ambici stát se trenérem cyklistky a posouvat v tomto sportu sám sebe i druhé nebo třeba své vlastní děti? V rámci kurzů FTVS je také možné získat kvalifikaci trenéra (trenérská licence C a B).

Jezdit na kole, to nejde jen tak „HALABALA“ - POJEĎTE NA KEMP FTVS s mistry

Proč vyrazit na kemp? 

Nechceme nikoho urazit ani se ho dotknout, ale učit se jezdit na kole je dřina. Cyklistika je krásný sport, ale bez základů techniky jízdy a souvisejících dovedností bude vaše tělo v budoucnu čelit zbytečně nepříjemným situacím a pocitu, že se nikam neposouváte. Nebo možná patříte mezi ty, kteří chtějí své děti inspirovat a správně zasvětit do techniky jízdy na kole a předejít případnému odnaučování zlozvyků. Chcete dostat odpovědi na otázky, zda neničíte své tělo nesprávnou technikou jízdy, nevhodnými dávkami kilometrů, případně chybným posedem? Zajímá vás, jak správně kompenzovat a co a kdy jíst? Pojeďte. 

Co zažijete? 

Čtyřdenní cyklistickou euforii v sedle biku, silničky nebo gravelu s mistrem Evropy Kristianem Hynkem a paralympijským mistrem světa Michalem Starkem. Jedinečnou možnost naučit se plánovat cyklistický trénink se Svatoplukem Henkem, poslechnout si tuto ikonu je opravdu zážitek. Nácviky techniky jízdy na horském kole na překážkách. Samozřejmě jsou nezbytnou součástí celého kempu i lekce kompenzačních cvičení a další teorie, stejně jako skvělá atmosféra a boží lidé. 

Bez parťáků ani ránu

Díky spolupráci s partnery, jako jsou například značky Superior a Rock Machine, máme na kempu semináře o technice s Michalem Filgasem, vedoucím výroby vzorků a prototypů značek Rock Machine a Superior. Současně se díky podpoře Petr Čech Sport podíváte pod pokličku cyklistických závodů Kolo pro život a L‘Etape Czech Republic, které vám přiblíží Tomáš Pravenec. Nesmíme zapomenout ani na Český svaz cyklistiky, díky kterému kempy doplňujeme například o kurzy dráhové cyklistiky. „Ať už chce někdo jezdit na kole pro radost, závodně, na nákup anebo cyklistiku dokonce studovat, fandíme mu a maximálně tuto aktivitu podporujeme. Vnímáme jako nezbytné, aby se hobby sportovci či mladí lidé ve sportu vzdělávali,“ říká Martin Dvořák z ČSC.

Představujeme tým

  • Svatopluk Henke (jedním slovem ikona) 
  • Michal Stark (paralympijský mistr světa) 
  • Kristian Hynek (vítěz legendárního Cape Epic a mistr Evropy) 
  • Hanka Topolovová (Fakulta tělesné výchovy a sporu UK)

Hosté 

  • Tomáš Pravenec (Petr Čech Sport)
  • Michal Filgas + Jaromír Valeš (Rock Machine, Superior)
  • Radomír Novák (Trinutka) 
  • Překvapení :)

Program

Pojeďte na cyklistický kemp Fakulty tělesné výchovy a sportu!

(bike, silnička, gravel) 

  • termín: 26. 10. ‒ 29. 10. 2023,
  • místo: Lipno Lake Resort (Lipno Lake Resort; Luxusní apartmány disponují vlastní saunou a terasou s výhledem na Lipenské jezero)

 

CENA 5800 Kč (studenti), 7800 Kč (ostatní)

(cena zahrnuje kurz, ubytování + snídani a balíček od partnerů)

Více informací zde 

Kontaktní osoba: Hanka Topolovová, topolovova@ftvs.cuni.cz 

Děkujeme všem partnerům, kteří vnímají, že vzdělání ke sportu i cyklistice patří a nových trenérů není nikdy dost. 

ZDE SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT 

Projekt Nepanikař vyvinul aplikaci pro psychologickou první pomoc a přibližuje veřejnosti téma duševního zdraví
Autor

Ke zdravému životnímu stylu a péči o zdraví by kromě pohybu, dobrého stravování a spánku měla patřit také starost o vlastní psychickou pohodu. U nás to ale ještě pořád není úplná samozřejmost. Péče o duševní zdraví bohužel stále stojí v pozadí pozornosti, a to přesto, že lidí, kteří mají psychické obtíže, přibývá. Tématu prevence i prvotní intervence v případě psychických problémů se věnuje projekt Nepanikař, který vznikl kolem stejnojmenné mobilní aplikace. 

Pokračovat ve čtení

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
PartneřiČeská spořitelna
211
Nutrend
lawi
T-mobile
Oficiální DodavateléBeko
Playstation
Znovín Znojmo
Harfa
MTBiker
TKF
Birell
Alltraining
Austria
Sporthelp
Pan Pompo
Tchibo
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
GIANT
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiSportcz
Impuls
Sport
iDnes Premium
Mediální Partneřimtbs.cz
Cyklistickey
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS NOVE
Kudy Z nudy černé