Kultovní závod pro milovníky horské cyklistiky

Autor

Bikemaraton Drásal není třeba dlouze představovat, jedinečný závod s bohatou historii. Podobně jako Mount Everest, je výzva, kterou je potřeba přijmout a neustále přinášet motivaci jít sportovat a žít zdravě. Zdejší tratě ve Vás probudí závodní duši, emoce, vyplaví endorfiny, vyhecují a nenechají odpočívat. Scenérie Hostýnských vrchů, jež celý zážitek umocní. Zpět ke kořenům horské cyklistiky, kdo nepojede Drásala, není biker.
 

Kultovní závod pro milovníky horské cyklistiky

Čím je závod tak výjimečný a PROČ Drásal? 


Drásal je v KPŽ od začátku jeho vzniku, mezi bikery je pojem, tratě jsou sice těžké, technické, ale naprosto výjimečné určené pro milovníky pravé horské cyklistiky. Stejně jako Mount Everest je Drásal výzvou, kterou je potřeba přijmout a ověřit si, že na něj pořád máte a ty měsíce, které ho nosíte v hlavě a každý den uděláte něco pro to, abyste ho ujeli znovu, vám neustále přinášejí motivaci jít sportovat a žít zdravě. 

Béčková trať, Áčková trať, Gravel a Drásal ANO? 


Letošní ročník proběhne v tradičním duchu, tzn. trasa Trachea Obr na 173 km a 4602 m převýšení, klasická trasa A na 121 km s převýšením 3426 m letos i pro ženy (v předešlých letech jely ženy trasu A na 85 km). Béčková trasa je beze změn 58 km a 1721 m převýšení. Pravda tratě sice patří k náročnějším, ale to se dá v Hostýnských vrších předpokládat. Odměnou pro účastníky jsou krásné výhledy, vrcholová stoupání na sv. Hostýn či Kelčský Javorník, trial Bike arenou a průjezd kolem hradu Lukov. Nesmíme zapomenout ani na trasu C o délce 31 km a převýšením 869 m a finálový dojezd do zahrady holešovského zámku, který patří k těm nejemotivnějším. 

Myslíme i na požitkáře 


Nicméně nechceme odradit ani hobby cyklisty – pohodáře. Jste srdečně zváni. Myslíme i na Vás, ve skvělé formě je tzv. céčko nebo rodinná drásalovská jízda: délka 15 km / převýšení 171 m, která je tady pro všechny, kteří si chtějí v krásné přírodě projet legendární závod, aniž by trénovali a ladili formu měsíce před závodem.