3. 8. 2018

Aktuality před závodem Šumavský MTB maraton České spořitelny 2018

Jedete na zadovský Churáňov na Kolo pro život, kde se v sobotu 4. 8. koná 21. ročník Šumavského MTB maratonu České spořitelny a sháníte se po aktuálních informacích z místa dění? Zde je kompletní předstartovní informační servis.

Aktuality před závodem Šumavský MTB maraton České spořitelny 2018

Nejprve slova hlavního organizátora závodu Karla Hudečka ze SKI klubu Šumava: „Přípravy na závod jsou v plném proudu. Vše probíhá jak má, bez zásadních komplikací. Včera nám tu trochu sprchlo, tak byla trať chvíli zavlažená. Jinak je sucho, jako všude jinde. Jen v lese je trochu příjemněji, než někde dole pod kopcem ve městě. :-)"

Příjezd a parkování
Karel Hudeček upozorňuje: „Závodníky a jejich doprovod hlavně žádáme o kázeň při příjezdu a parkování. Hlavní parkoviště u lyžařského areálu na Churáňově má omezenou kapacitu. Z tohoto důvodu nebudeme povolovat zabírat okolní místa vedle auta pro rozšířené zázemí závodníka. Kdo přijede později, může parkovat dole pod kopcem u sjezdovky Kobyla (Horská služba), kde se také uskuteční start hlavní trasy B. Rozhodně je ZAKÁZÁNO parkovat u krajnice na příjezdové silnici k areálu zázemí, kudy povede oboustranně trať závodu! Dále je na Churáňově a v jeho okolí (na loukách a v lese) zakázáno kempování! Děkujeme za pochopení, všechny tyto regule slouží k ochraně šumavské přírody. Velkým i malým závodníkům přeji hezký sportovní zážitek u nás na Šumavě."

Časový harmonogram a prezence
Prezenční kancelář najdete u parkoviště, bude otevřena v pátek od 18:00 – 20:00. V sobotu od 8:00 do 10:30 (trasa B), do 11:30 (trasa C a D).
Kdo se nepřihlásil předem, může tak učinit na místě. Platba je možná i kartou.

Plán areálu zázemí

Start


Dole pod kopcem u Horské služby startuje v 11:00 trasa B

start JT

Start D - Fitness jízdy

Dětské závody ČT Déčko Junior Trophy (od 9:00), trasa C (12:00) a D (12:30) startují z cílové rovinky přímo v areálu zázemí. Pozor, časy startů JT jsou pouze orientační, buďte s dětmi ve startovním prostoru o něco dříve!

 

Trasy
Občerstvovací stanice na trase jsou pro trasu B celkem tři, pro trasu C dvě. Pozor, jsou trochu jinak, než jsou zakresleny na původní mapě! Měly by lépe odpovídat potřebám závodníkům a vůbec v těchto parních dnech. Všechny jsou plnohodnotné, tedy jídlo + pití. První je na křížení tras B a C za Šindlovem, ostatní jsou tradiční – ve Vimperku na Vodníku pro trasu B a v lese u jezírka U Kyzu pro B i C. Ruší se místa občerstvovaček po sjezdu Na Hutích a u Švajglovi Lady. Fitness trasa D má svoji občerstvovačku na Studenci,“ popisuje aktuálně ze Šumavy Karel Hudeček.

Občerstvovačka za Šindlovem - byla zde i loni 


Trasa B


Trasa C

Označení X - místa, kde nebude občerstovačka!


Trasa D

Profily

Rychlostní prémie po startu o finanční ceny. Ani letos nebudou chybět. 

Značení

Důležité rady před startem

Počasí
Šumava bude jedním z míst, kde nebude velké vedro, které nás jinak zužuje v posledních dnech! Nejvyšší teploty by měly vystoupat na snesitelných 25°C. Odpoledne není vyloučené osvěžení v podobě krátkého deště a bouřky.

Zdroj: YR.no

 

Šťastnou cestu na Churáňov vám přejí pořadatelé ze SKI klubu Šumava a organizační tým Kolo pro život!

 

Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.