25. 9. 2018

Birell segment v Ralsku - výjezd na Velkou Bukovou

Letošní poslední značený zážitkový úsek od Birellu čeká účastníky tras B a C při zdolání nejvyššího bodu závodu Ralsko MTB Tour České spořitelny (29. 9. 2018).

Birell segment v Ralsku - výjezd na Velkou Bukovou

Velká Buková, drobný kužel v nadmořské výšce 474 m na rozsáhlém podstavci slínovců a pískovců bude cílovou metou zážitkového Birell segmentu Ralsko MTB Tour České spořitelny. Na vrcholu s částečnými výhledy se nachází starý železný stožár navigační signalizace Hradčanského letiště.

Délka segmentu činí 907 m a během stoupání zdoláte 70 m převýšení. Za trochu námahy tento úsek trati určitě stojí. Jde o jediné náročnější stoupání na závodních trasách, které začínáte pískovou cestou, pokračuje kamenitým povrchem a postupně přechází až ve zpevněnou lesní cestu, kterou lemují překrásné bukové a smíšené lesy. Nahoře se vám otevře úžasný výhled na třpytící se hladinu Břehyňského rybníku a krajinu směrem na Doksy, včetně panoramatu Bezdězu a Králova stolce. Necelý kilometr zvládnete za cca 7 - 15 minut. Záleží na tom, kdo dokáže celý kopec vyjet na kole a kdo bude muset v některých úsecích pěšky...

Projeďte si výšlap na Velkou Bukovou předem ZDE

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.