7. 9. 2019

Výsledky - Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019

Jan Strož a Klára Pavelková zvítězili v nejblativějším závodě letošního Kola pro život.

Výsledky - Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019

Domácímu znojemskému týmu EthicSport Cycling deštivé počasí se spoustou mazlavého bláta svědčilo náramně. Na stupních vítězů v absolutním pořadí obsadili první, druhé a čtvrté místo.

Jan Strož (EthicSport Cycling team) 1. místo, trasa B (57 km), 1:55:14: „Naposledy jsem vyhrál v kápéžetku Odry a Vrchlabí. To bylo v roce 2014. Takže nějaký pátek už to je. Jsem proto moc rád, že se mi po delší době opět podařilo zvítězit. Navíc tady to bylo na domácí trati a jasně, že to o to více potěší :-) Na mokrý podmínky jsem se dopředu připravoval. Do závodu jsem s tím šel, že by to mohlo vyjít. Kdyby se jelo na suchu, tak bych neměl šanci. Už na pátým kilometru v prvním kopci jsem za to vzal. Čelo se nadělilo, vepředu zůstala jen menší skupinka. Na desátým kilometru jsem klukům tvrdě nastoupil. Byl to úsek, kde začínalo bláto a kaluže. Nechtěl jsem se tam někde motat ze strany na stranu…"

Honza Strož v úniku na 15. kilometru...

"Tyhle těžký podmínky na sílu mi svědčí. Vypracoval jsem si hned větší náskok. Bylo to i díky tomu, že Pavel Boudný má pořádný motor a já věděl, že skupinu pronásledovatelů nebude tahat a pomůže mi. Hlídal jsem si watty. Věděl jsem, že při tomhle tempu mě kluci nemůžou dojet. Trošku jsem si pak zvolnil a skoro se mi to vymstilo, protože náskok se zkrátil před cílem jen na pár vteřin. Říká se, že když zvítězíš, tak to ani nebolí. Ale ty dnešní podmínky na trati byly fakt extrémní! Asi na třech, čtyřech místech jsem musel z kola, protože to nešlo projet. Ale jinak jsem se snažil pořád jet na kole, protože je vždycky lepší, když můžeš jet a nemusíš běžet :-) Hodně lidí mě už nevěřilo, že bych mohl zajet nějaký výsledek. Dnes jsem ukázal, že na to pořád mám. Bomba! A děkuji týmu.“

Ani pořádná stojka na trati mu nedělala problémy. Strožík letěl a soupeři v nedohlednu...


Klára Pavelková (SUP Girls) si v kategorii žen zopakovala vítězství z Plzně. Vyhrála v čase 2:15:28. Druhá dojela Zuzana Šafářová (Česká spořitelna Specialized Junior MTB team) a třetí Barbora Průdková (Ghost team).

Klára Pavelková se statečně pere s tratí

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Reportáž a fotogalerii připravujeme na neděli a pondělí.


Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019


Muži, trasa B, 57 km

Ženy, trasa B, 57 km


Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.