Mistrovství světa v cyklokrosu objektivem Michala Červeného

Autor

Vláda jedné země! Mistrovství světa v cyklokrosu opanovali závodníci Nizozemska, kteří získali ve čtyřech závodech čtyři zlaté medaile. Čtvrtý titul v kariéře oslavil mezi elitou Mathieu van der Poel, který sice poznal tvrdost okruhu v belgickém Oostende, když jednou letěl přes řídítka, ale i díky defektu belgického rivala Wouta van Aerta dokázal vylepšit výjimečnou medailovou sbírku

Štybar po sedmi letech

Česká hvězda Zdeněk Štybar byl v Oostende, kousek od druhého domova, na startu prvního cyklokrosového závodu v sezoně, a tak musel vyrazit z poslední řady. Mistr světa z let 2010, 2011 a 2014 nakonec cílem projel osmnáctý. Úřadující český šampion Michael Boroš byl klasifikován jako třiatřicátý. Jaký byl šampionát, jemuž dominovala písečná pasáž na pláži Severního moře, objektivem spolupracovníka We Love Cycling Michala Červeného?

Šampionát se částečně odehrával na pláži Severního moře. Bitva o medaile tak byla mimořádně vyčerpávající.

Najít vhodnou stopu na části trati vedoucí po pláži bylo skutečně umění.

Mnohdy se závodníci do písku bořili několik centimetrů, často se ráfek doslova propadl do moře…

Nouze pochopitelně nebyla ani o drsné pády. Sanne Cantová, trojnásobný mistryně světa, okusila hrubost „domácí“ pláže třikrát během úvodního kola.

V každé z kategorií se účastníci mistrovství ihned po příjezdu do písčité pasáže tlačili co nejvíce k mořské hladině, kde byl podklad přeci jen pevnější a kolo nebylo nutné nést.

Výjimkou nebyly situace, kdy závodníkům kole ošplouchla slaná mořská voda.

Úvod závodu elitní kategorie, kdy ještě oba hlavní favorité Mathieu van der Poel a Wout van Aert (vpravo) jeli bok po boku.

Mužská elita drtí pedály písečný podklad krátce po startu bitvy o duhový trikot.

Zdeněk Štybar startoval na MS po sedmi letech a s tratí se vypořádal bravurně. Z posledního místa se prodral až na osmnáctou příčku.

Nizozemský fenomén Mathieu van der Poel běží vstříc čtvrtému titulu mistra světa.

Britský mladík Tim Pidcock se snažil rozbít dominanci nizozemských a belgických reprezentantů, musel se však smířit s „bramborovou“ medailí.

Mathieu van der Poel je počtvrté v kariéře mistrem světa. Navázal na triumfy z let 2016-2018.

Zlatá medaile pro šampiony na duhovém dresu, který mohou nosit jen noví mistři světa.

Zima v cyklistickém šatníku: Jak se obléct na kolo v zimě
Autor

Tak jako musíte vědět, kdy je třeba na vašem kole vyměnit řetěz nebo dofoukat pláště, stejně důležité je zvolit na vyjížďku nebo trénink správné oblečení. Pokud víte, jak se na kolo obléct, nemusíte se bát vyrazit ven ani v zimě.