Nejlepší vánoční dárky pro ženy, které milují cyklistiku?

Autor

Je to trend. Ženy se zamilovaly do cyklistiky. Nejen v pasivní podobě coby divačky při Tour de France, ale i aktivně. Na stezkách i silnicích má něžné pohlaví stále větší zastoupení. Je logické, že s blížícími se vánočními svátky se v mnoha domácnostech řeší, čím přítelkyni, manželku, maminku či tetičku ve spojitosti s cyklistikou potěšit. Jaké jsou naše tipy na vánoční dárky pro ženy?

Nejlepší vánoční dárky pro ženy, které milují cyklistiku?

Spektrum možností je nesmírně široké. Drželi jsme se však nabídky, kdy je prakticky vyloučené sáhnout vedle a přivodit o Štědrý den rozpačité ticho….

Šperk s cyklistickou tématikou

Šperk potěší každou ženu a za žádných okolností neurazí. Náušnice, náhrdelníky, náramky či prstýnky s cyklistickou tématikou jsou k dostání v nepřeberném množství. Můžete si dokonce vybírat i podle zaměření, zda chcete šperk spíše bikově laděný nebo má jít o dárek pro vyznavačku silniční cyklistiky. Pokud budete vybírat z náušnic, doporučujeme takové, které nejsou visící, aby se nemotaly do řemínků od helmy.

Sluneční brýle

Ochrana očí je jedním ze základních předpokladů při jízdě na kole. Výrobci nabízí nejrůznější barvy, tvary, a dokonce nechybí ani možnost sáhnout po brýlích se zabudovanými sluchátky pro poslech muziky. Pamatujte, že všechny ženy řeší barevné sladění, a tak vždy vybírejte i podle přilby a nejčastěji používaného dresu.

Cyklistické brýle jsou důležitou součástí vybavení v jakékoliv roční době. Foto: Michal Červený
Cyklistické brýle jsou důležitou součástí vybavení v jakékoliv roční době. Foto: Michal Červený

Skvělá je varianta s vyměnitelnými zorníky. Současně můžete vybírat i podle disciplíny, které se žena věnuje. Je rozdíl mezi typem brýlí pro silniční cyklistiku, downhill či městskou cyklistiku.

Cyklistická kosmetika

Potěšit partnerkou výjimečnou kosmetikou by měla být samozřejmost. V případě, že vaše láska je blázen do kol, jistě jí můžete obdarovat kosmetikou určenou k očistě kola. Ale tentokrát máme na duši spíše sportovní požitek žen, které mají ve většině případů mnohem citlivější pokožku ve srovnání s muži. A tak není od věci myslet na sedací partie ať už před jízdou nebo po jízdě. Existuje mnoho doplňků, které snižují tření při kontaktu se sedle, pomáhají předcházet nežádoucímu podráždění, zánětům a současně regenerují pokožku.

Masáž

Tělo dostává v sedle kola pořádně zabrat. Při větší zátěži mohou bolet záda, jindy zase ramena, někdy nohy. Zkuste v blízkosti zapátrat po kvalitním masážním salonu a dopřát partnerce třeba poukaz na masáže. V průběhu hlavní sezony takový způsob regenerace jistě ocení každá cyklistka.

Regenerace je pro sportovce klíčová. Masáž patří mezi vhodné způsoby jak se zbavit únavy.
Regenerace je pro sportovce klíčová. Masáž patří mezi vhodné způsoby jak se zbavit únavy. Foto: Michal Červený

Kniha

Myslíte, že není možné se věnovat cyklistice v křesle? V tuzemských klimatických podmínkách během zimy mnohdy počasí vystaví venkovním výletům v sedle kola stopku a trávit tréninky pořád na trenažéru není možné nekonečně dlouhou dobu. Sednout si do křesla s knihou o milované cyklistice není vůbec špatná myšlenka. A co pro partnerku vybrat? Pokud chcete udělat radost částečně i sobě, můžete zkusit třeba knihu se zaměřením na cyklistickou výživu, z které může čerpat nejen vaše partnerka. A jinak? Co životopis některé z cyklistických legend. Třeba trojnásobného světového šampiona, jímž se stal sedminásobný šampion bodovací soutěže Škoda Auto na Tour de France Peter Sagan.

Závodní zážitek s L’Etape 

Ať už je vaše partnerka pokročilou cyklistkou nebo s hodinami v sedle kola teprve začíná, L’Etape Czech Republic by Tour de France 2024 nabízí zážitek pro dívky všech výkonnostních kategorií. Největší předností je, že se pojede po uzavřených cestách. Začátečnice mohou vyrazit na Krátké trase Kopcovité L’Etape 2024 naplánované na 15. června, ty skutečně pokročilé cyklistky pak na Dlouhé trase.

Pokud jezdí partnerka hodně, ale nemá dobrý pocit z jízdy ve velké skupině, pak doporučujeme novinku v podobě výzvy Grupeto, kdy na cyklisty jedoucí s cílem stihnout limit dohlédne profesionál Tomáš Bábek. A kdyby snad žádná z variant nebyla dostačující, nabízí se Horská L’Etape Czech Republic 2024 pod patronací bývalé závodnice Terezy Huříkové, která pro ženy chystá i tréninkové kurzy.

Radar se světlem

Bezpečnost vaší partnerky je pro vás určitě na prvním místě. Absolutním vrcholem z hlediska monitorování situace za zády každého cyklisty je radar Garmin Varia. Varianta Varia RTL 515 má zabudovanou červenou LED blikačku. Stejně jako u samotného senzoru dostane člověk v sedle bicyklu informaci, jak rychle se objekt za zády přibližuje. Podle rychlosti přibližujícího se motoristy se mění i intenzita blikání.

Sice vstoupilo v platnost pravidlo o odstupu 1,5 metrů motoristů při předjíždění cyklistů, ale mít pomocníka, který vás na blížící se vozidlo upozorní, je k nezaplacení. Často nepochybně ve větru prostě není provoz za zády slyšet, snadno se můžete ponořit do myšlenek hlouběji a ztratit pojem o dění na komunikaci. Pomocníci od Garminu všechny cyklisty udržují v aktuální situaci, respektive připravené na předjetí vozidlem.

Oblečení

Každá žena se ráda obléká. A o cyklistkách to platí dvojnásobně. Kromě parádního šatníku pro běžné užití si dívky velmi pečlivě vybírají i outfity pro čas prožitý v sedle kola. Měl by vždy ladit s kolem, s přilbou, s cyklistickými tretrami. Současně musí být pohodlný a kvalitní. Připadáte si trošku ztracení?

Stačí jen důkladně zapátrat, protože nabídka je skutečně nekonečně široká. Jen nezačínejte cenou. Spíše se zaměřte na podobu  a kvalitu dresu, protože podle průzkumu si většina žen vybírá právě podle barvy, až poté následují další faktory.

Dovolená v sedle

Jde o věčné dilema. Muži chtějí během časného jara najíždět kilometry, partnerkám se v proměnlivých klimatických podmínkách české kotliny do sedla příliš nechce. Zkuste vyrazit společně na dovolenou do teplých krajů. Oba najedete tolik potřebné hodiny na kole a navíc budete trávit čas společně. Romantika v podobě Mallorky, Toskánska či Chorvatska doplněná o cyklistiku vaši partnerku určitě potěší.

Kabelka

Kabelka je ideální dárek pro každou ženu. Pravda, tentokrát nepůjde tak úplně o velkou parádu, protože tahle kabelka není běžně na očích, ale rozhodně odvede skvělé služby. Sendvičová kabelkapojme telefon, osobní doklady, platební kartu a nechybí kapsička se zipem pro drobnosti jako jsou klíče, ovladač od vrat či mince. Vše z materiálu odolného vodě. Uplatnění najde nejen na kole. Jde o doplněk použitelný i v běžném životě.

Kolo

Jde o skvělou variantu ať už má partnerka k cyklistice jakýkoliv vztah a už vůbec nezáleží na stavu fyzické kondice. Protože pokud máte doma ženu pravidelně sportující a jezdící na kole po vašem boku, novým kolem rozhodně vytvoříte skvělou motivaci pro další sezonu. A pokud byl dosavadní pohled drahé polovičky na cyklistiku spíše pasivní, můžete začít se strojem starším, leč zachovalým, případně s elektrokolem, které ženu doveze dále a třeba stejně rychle, jako šlapete do pedálů právě vy.

10 nápadů na cyklistické vánoční dárky na poslední chvíli
Autor

Máte doma cyklistu nebo cyklistku a ještě pořád si lámete hlavu s dárkem k Vánocům? Možná vám poslouží jako inspirace pár našich tipů, které jsme připravili.

Pokračovat ve čtení

WeLoveCycling

Autor WeLoveCycling

WeLoveCycling.cz je online magazín, který Vám přináší zajímavé příběhy nejen ze světa cyklistiky. 

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
Partneři211
Česká spořitelna
Balíkovna
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
Oficiální DodavateléBeko
Playstation
Znovín Znojmo
TKF
Birell
Alltraining
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
GIANT
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální Partneřimtbs.cz
Cyklistickey
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS
Marketingový partnerSport Invest