Trénink

Rady a tipy pro správnou přípravu.

Ideální snídaně cyklisty
14. 5. 2018

Ideální snídaně cyklisty

Snídaně je alfa a omega každého dne, ať už je všední nebo sváteční. A pokud se chystáte vyrazit na kolo, platí dané pravidlo dvojnásobně. Pokud nebude mít vaše tělo z čeho čerpat energii, bude jakákoliv vyjížďka představovat spíše muka. Jak by tedy měla vypadat snídaně před cyklistickém tréninkem či rodinným výletem v sedle kola?

Regenerace po závodě: 6 nejlepších tipů
27. 4. 2018

Regenerace po závodě: 6 nejlepších tipů

Pivo doma vytažené z lednice, drink s parťáky v oblíbené hospůdce nebo posezení na letní zahrádce bývají častým zakončením cyklistické vyjížďky. Rozhodně však nejde o doporučený způsob regenerace, pokud chcete zlepšovat výkonnost a máte určité ambice. Jak dopřát tělu zmoženému hodinami v sedle patřičný impuls, aby se najeté kilometry nestaly „popravou těla“ na několik dnů?

Technika jízdy: Správné řazení je základem
29. 3. 2018

Technika jízdy: Správné řazení je základem

Každý, kdo již někdy řídil automobil, ví nejlépe, jak moc důležité je mít zařazený správný „kvalt“, abychom efektivně využili výkonu motoru našeho čtyřkolého pomocníka. S řazením na kole se to má velmi obdobně. Proto ne vždy má nápis na silnici „Nech velkou“ ve strmém stoupání ten správný význam pro každého z nás.  Volba převodů totiž v prvé řadě záleží na fyzické kondici a preferencích každého jednotlivce, a univerzální radu na volbu konkrétního převodu jednoduše dát nelze. Na rozdíl od „kolik“, se dá ale velmi jednoznačně odpovědět na otázku „jak“. Stačí se držet několika jasných zásad...

Načíst další

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.