Vše o kole

Jak správně pečovat o kolo? Jak váš stroj funguje? To vše se dozvíte v sekci Vše o kole.

Kolo a výbava
25. 2. 2018

Kolo a výbava

Jak připravit kolo po zimě? Jde o vaše pohodlí i bezpečnost
16. 3. 2018

Jak připravit kolo po zimě? Jde o vaše pohodlí i bezpečnost

Zima skončila. Počasí vábí milovníky cyklistiky k prvním kilometrům a start seriálu Kolo pro život se rychle blíží. Premiérové jízdě by měla předcházet důkladná příprava kola, kterou nikdy nepodceňujte. Pokud jste alespoň trošku zruční, základní přípravu a kontrolu zvládnete sami, není třeba ji svěřovat do rukou profesionálů v servisech. Jak tedy postupovat?

Jak správně umýt kolo
19. 11. 2017

Jak správně umýt kolo

Jestli nám má kolo dlouho vydržet a pokud nechceme dávat těžké peníze za servis, je potřeba ho pravidelně čistit. Jediný správný a léty prověřený způsob, jak vyčistit kolo, je vzít kýbl s jarem a houbu a umýt ho pořádně vodou. Že prý voda kolu škodí a je lepší ho tedy nemýt, to říkají jen lidé, kteří, jsou líní se do toho pustit. Voda ve skutečnosti při mytí napáchá méně škody než třeba nalepený prach na řetězu, který ohobluje vše okolo. Není totiž ani tak důležité mít čistý rám, jako mít stále čistý řetěz a pastorky.

Cyklistická<br> přilba ano, či ne?
10. 11. 2017

Cyklistická
přilba ano, či ne?

Jezdíte na kole? Pokud ano, vyřešte hned na začátku zásadní otázku: cyklistická helma ano, či ne? Odpověď je jasná: ANO. Stačí se podívat na statistiky úrazů cyklistů – zranění hlavy je tím nejčastějším. Často s tragickými následky jen proto, že cyklista neměl přilbu. Nanejvýš důležité je ale vybrat správnou, kvalitní a vhodnou helmu, stejně jako ji správně nosit.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.