Život na kole

Je kolo váš život? Náš ano, přečtěte si, jak se žije na kole.

Tři měsíce po amputaci nohy je Adrien Costa zpět na kole
6. 11. 2018

Tři měsíce po amputaci nohy je Adrien Costa zpět na kole

Jeden jediný mizivý zlomek vteřiny může obrátit naruby celý život, rozbít všechny plány a sny. Znovu se zvednout, překonat zlý okamžik, to vyžaduje ohromnou vůli a sílu. I tak může začít příběh Adriena Costy, bývalého amerického cyklisty a velké naděje světové cyklistiky, který letos v srpnu oslavil teprve 21. narozeniny.

Jak si užít kolo na podzim i brzy na jaře
25. 10. 2018

Jak si užít kolo na podzim i brzy na jaře

Podzim je tady a všichni víme, co to znamená. Chladné, deštivé a nepříjemné sychravé počasí. Většina lidí to vnímá tak, že přišel čas zazimovat kolo a počkat až do jara. Neplatí to ale zdaleka pro všechny. Ti opravdoví cyklističtí nadšenci se prostě přizpůsobí novým podmínkám. Následující řádky jsou určené právě těm cyklistům, kteří na zimu svá kola běžně odkládají. Rádi jim poodhalíme tajemství cyklistických vytrvalců, pro něž je podzim a brzké jaro jen jedním z ročních období. Jízdu na kole je totiž možné si užívat i během podzimních dní.

Cyklisté netrpí psychickými poruchami tak často jako ti, kdo nesportují
18. 10. 2018

Cyklisté netrpí psychickými poruchami tak často jako ti, kdo nesportují...

Není to žádné tajemství. Cyklistika – a sport všeobecně – má blahodárný vliv nejen na zdraví lidí, ale i na jejich psychiku. Jízda na kole dokáže provětrat a vyčistit hlavu, vylepšit náladu, pomůže zapomenout na každodenní starosti. Potvrzují to i výsledky v srpnu zveřejněné studie, která sledovala 1,2 milionu dospělých lidí v Americe, aby se zjistilo, jaký má fyzická a sportovní aktivita vliv na duševní zdraví. A výsledek? Cyklisté obsadili skvělé druhé místo mezi těmi, kdo trpí psychickými problémy nejméně. Ještě o něco lépe na tom byli vyznavači týmových sportů.

Načíst další

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.