Život na kole

Je kolo váš život? Náš ano, přečtěte si jak se žije na kole.

Jak se (z)rodila horská kola…
13. 3. 2018

Jak se (z)rodila horská kola…

Začalo to v podstatě velmi nevinně. Jako zábava party cyklistických nadšenců lehce šmrncnutých obdobím hippies, pro které nebyla obyčejná cyklistika už dostatečně nabitá adrenalinem. A tak si nějaký přidali sami. Stačil k tomu kopec Mount Tamalpais v pohoří Marin Hills v Kalifornii. Nebo přesněji prašná požární silnice prudce padající z kopce dolů. Pak už byl jen kousek k prvnímu závodu, který nesl název Repack. Poprvé se jel v říjnu roku 1976.

Cyklistická etiketa: Slušně nejen Do práce na kole
27. 2. 2018

Cyklistická etiketa: Slušně nejen Do práce na kole

Je jedno, jestli jezdíte na kole po celý rok, nebo se necháte vyhecovat kolegy jen v rámci celorepublikové soutěže Do práce na kole. Také nezáleží, jestli jezdíte rychle, pomalu, po stezkách nebo v provozu. Důležité je, že “neprasíte” - tedy nikoli, že nejezdíte loužemi nebo s propoceným tričkem, ale že se snažíte jezdit bezpečně, ohleduplně a podle pravidel. A právě proto, jako návod pro slušnou jízdu na kole, vznikla Cyklistická etiketa.

Splněný sen: 17 000 kilometrů na kole a vidět syna na OH
25. 2. 2018

Splněný sen: 17 000 kilometrů na kole a vidět syna na OH

Vidět na vlastní oči své dítě v akci na olympijských hrách, to je sen všech, kdo mají v rodině sportovce. Ostatně i na hrách v korejském Pchjongčchangu drželi palce sportovcům i jejich rodinní příslušníci. Ne každý, nebo spíš určitě žádný ale neabsolvoval tak tvrdou zkoušku jako Švýcar Guido Huwiler a jeho manželka Rita Ruttimannová, aby viděl v akci svého syna Mischu Gassera. Do Jižní Koreje totiž vyrazili už před rokem v březnu z rodného Oltenu na kolech a než dorazili do dějiště her, ujeli 17 000 kilometrů.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.